Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Wikipedia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rafał

Rafał
  • Użytkownik
  • 185 postów

Napisano 10 luty 2008 - 03:36

http://pl.wikipedia....owanie_i_biotop

Tryb życia

Sarny żyją w stadach (rudlach) złożonych z kilku do kilkudziesięciu osobników prowadzonych przez doświadczoną samicę. Największą aktywność wykazują we wczesnych godzinach rannych, południowych i wieczornych. Mogą żerować w nocy. Sarna jest gatunkiem roślinożernym. Żywi się trawami, ziołami, liśćmi, grzybami i owocami leśnymi. Samce wykazują zachowania terytorialne i związaną z tym agresję.

:beer: Czytającym życzę powodzenia..

ps: dawno mnie tu nie było - witam po przerwie..
Rafał
Dołączona grafika

#2 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 10 luty 2008 - 11:48

podążając tropem sensu ;-)
bez obrazy , ale czy taki wątek ma sens ? :roll: :mrgreen:
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#3 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 10 luty 2008 - 13:23

No... własnie też się zastanawiam - Rafał, co chciałeś nam przekazać? :mrgreen:

:ninja:


#4 Rafał

Rafał
  • Użytkownik
  • 185 postów

Napisano 11 luty 2008 - 20:27

To jak możecie, otwórzcie link z Wikipedią i poczytajcie. Jeśli ta strona jest poprawnie napisana, to chyba i Autor i w tym wypadku Czytający, nie przeczytał w życiu żadnej literatury o Sarnach. Te zdania są zupełnie wyrwane z kontekstu. To tak, jak by ktoś coś "wyrwał" z opisu ssaka kilka zdań, zupełnie bez sensu. Przecież nawet patrząc na to, jak na szybkie streszczenie, jest to nie poprawnie. Weźmy pierwsze zdanie: Czy Sarny żyją w rudlach całe życie jak Afrykańskie Gnu? Rudel tworzą na zimę, na co dzień matka prowadzi młode ew. przychówek-chyba autor wziął wszystko do kupy.. Do tego ten kozioł wciśnięty na końu - wyklucza się z pierwszymi słowami. Gdzie tu sens? Nadal nie widzicie nic dziwnego? Osoba nie znająca tematu dostanie "papkę" jak w tv.
Rafał
Dołączona grafika

#5 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 11 luty 2008 - 22:40

Rafał, :hmmm: to wikipedia :sorry: tam wypisują czasem dziwne rzeczy :hihi:

:ninja:


#6 Magnum43

Magnum43

Napisano 11 luty 2008 - 23:01

Przeczytałem i się uśmiałem :lol: Chcesz pogadać o sarnach to wpadnij na kawę z rumem :beer2: Kiedyś słowo ppisane miało wartośc teraz pisze każdy a w tym gąszczu bzdur wyłowić prawdę jest bardzo trudno :-/ chyba że ktoś jest dociekliwy a jeżeli nie ...to do smierci będzie wierzył że ..."jesienią jeże na kolcach noszą jabłka do norki..." i tym podobne idiotyzmy.

#7 Rafał

Rafał
  • Użytkownik
  • 185 postów

Napisano 11 luty 2008 - 23:39

Spoko.. Śmieszy mnie czasem, jak przyjadą tacy z miasta (choć sam jestem z miasta ;-) , no powiedzmy pół na pół ;-) ) Wjeżdzając w las autem (przy okazji powodując niekiedy pożar katalizatorem;) widząc wypłoch sarny, krzyczą Ooo! jelonek!! ;-)

Przy okazji: nie trawie tego, że to tam wisi, a ludzie czytają. Jak ktoś chce się dowiedzieć coś o Capreolus to niech się dowie, mniej więcej co i jak a nie jakieś banialuki. W wolnej chwili poprawie.. Przepraszam za temat ale lubię Sarny ;) Pozdrawiam
Rafał
Dołączona grafika

#8 Malwina_sexY

Malwina_sexY
  • Małomówny
  • 2 postów

Napisano 19 luty 2010 - 17:00

fajne` ;-)

#9 kamil3

kamil3
  • Użytkownik
  • 353 postów
  • Lokalizacja:
    obrzeża GPN, konina

Napisano 25 kwiecień 2010 - 10:49

A tak wracając do tematu to kiedyś w jakiejś gazecie widziałem zdjęcie kozła a podpisane było "jeleń". Na dodatek to było podobno zwycięskie zdjęcie jakiegoś konkursu :mrgreen:
No bo jak ma rogi to jeleń, a koza to przecież to samo co łania :->
Edukują ludzi w taki sposób a później takich głupot można się nasłuchać.
D90, 18-200mm

#10 Saint (Jakub Szymkowiak)

Saint
  • Lokalizacja:
    Mosina/Poznań

Napisano 25 kwiecień 2010 - 10:54

E tam.. Najlepsi są Ci, którzy uparcie twierdzą, że sarna to samica jelenia ;-)

jakubszymkowiak.wordpress.com

Nikon D200 + Nikon D7200 + Nikkor 18-105 mm + Tamron 24-70 mm + Tamron 150-600 mm


#11 Girdian

Girdian
  • Lokalizacja:
    Wlkp/prawie Wolsztyn

Napisano 25 kwiecień 2010 - 11:01

Saint, dokładnie , i tu nie chodzi o ludzi z miasta ja jestem rodowity wieśniak ;-) i wieśniakom ;-) też muszę tłumaczyć że sarna to sarna a jeleń to jeleń, do niektórych dociera dopiero ja im mówię to tak samo jak byś na konia mówił krowa bo też jest duży i ma 4 nogi :mrgreen:

Konstruktywna krytyka Ciebie nie kosztuje NIC, mi może pomóc w dalszym rozwoju :-)
D7100/D200+N300/4 AF+K1.4 DGX stoi to na Benro
http://www.tomaszwalkowiak.art.pl/


#12 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 25 kwiecień 2010 - 11:05

E tam.. Najlepsi są Ci, którzy uparcie twierdzą, że sarna to samica jelenia ;-)

A kozioł to młody jeleń ;-)

#13 Saint (Jakub Szymkowiak)

Saint
  • Lokalizacja:
    Mosina/Poznań

Napisano 25 kwiecień 2010 - 11:21

Takich przypadków jest dużo - ot, choćby wróbel i mazurek, bąk i trzmiel, osa i przezierniki (choć to akurat jakoś mogę zrozumieć).
Koronny przykład to owady i robaki.
Choć swego czasu salwę śmiechu wywołało u mnie, gdy usłyszałem, że trzmiel to nie zwierzę - to owad.

jakubszymkowiak.wordpress.com

Nikon D200 + Nikon D7200 + Nikkor 18-105 mm + Tamron 24-70 mm + Tamron 150-600 mm






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych