Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Kampinoski Park Narodowy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2621 odpowiedzi w tym temacie

#281 darodd

darodd
  • Użytkownik
  • 398 postów
  • Lokalizacja:
    IRL / W-wa

Napisano 12 listopada 2009 - 12:57

toron27, piękne kadry, ale masz brudną matrycę. :-(

#282 TOMeS

TOMeS
  • Użytkownik
  • 1 129 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 12 listopada 2009 - 13:33

Fajnie te stogi wyszły. Poranne mgiełki o tej porze roku są kapitalne.
Czy to gdzieś w oklicach Roztoki?

pozdrawiam,

TOMeS

 

Zapraszam na mój profil na FB:  http://www.facebook....ynskiFotografia  ;) 


#283 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 14 listopada 2009 - 16:38

Czy to gdzieś w oklicach Roztoki?

Myślę że to też okolice rez. Żurawiowe.

Dorzucę leśny kadr.

203.

Dołączona grafika



#284 Tomek_K

Tomek_K
  • Użytkownik
  • 3 087 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 14 listopada 2009 - 20:52

204.Jeszcze ciepłe
Dołączona grafika



#285 max

max
  • Lokalizacja:
    Tychy

Napisano 15 listopada 2009 - 13:33

Roby, ciekawe te przewrócone zielonkawe drzewo, wygląda jak Anakonda przemieszczająca się na brzeg :thumbsup:
Tikoś, mz troszkę za dużo góry, choć "namiot indiański" ciekawy ;-)

#286 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 13 grudnia 2009 - 17:46

Zaległość wiosenna.

205.

Dołączona grafika
(o)

206.

Dołączona grafika
(o)



#287 max

max
  • Lokalizacja:
    Tychy

Napisano 13 grudnia 2009 - 18:01

Roby, oba ciekawe, 205, niby ubogie kolorystycznie, ale czym dłużej się patrzy, tym bardziej się człowiek zatapia w to zdjęcie, jak ta trawa w wodzie, ładne w swojej prostocie :thumbsup: 206, w porównaniu z poprzednim, burza kolorów, ciekawe niebo, ciekawe miejsce, ładnie wygląda z tą kępą trawy na pierwszym planie :clap:

#288 Terek

Terek
  • Użytkownik
  • 912 postów
  • Lokalizacja:
    Włocławek

Napisano 13 grudnia 2009 - 19:57

Witam

Roby, 205 niezłe. Przez moment zastanawiałem się nad innym kadrem ,ale ten IMHO chyba jest najlepszy.

#289 toron27

toron27

Napisano 14 grudnia 2009 - 14:48

Roby, 206 bardziej mi się podoba , na 205 trochę przeszkadza ten wystający patyk, za bardzo skupia uwagę

ja dam jesienny kadr

207
Dołączona grafika

#290 Jackos (Jacek Zięba)

Jackos
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 14 grudnia 2009 - 17:24

toron27, bardzo przyjemny w odbiorze widoczek tylko ewidentnie przeostrzyłeś.

Przez moment zastanawiałem się nad innym kadrem

I słusznie że się zastanawiałeś bo moim zdaniem kompozycja nie jest najlepsza, widziałbym tę kępę bliżej lewej krawędzi.

#291 akamel

akamel
  • Użytkownik
  • 727 postów
  • Lokalizacja:
    Żory

Napisano 14 grudnia 2009 - 18:25

Przez moment zastanawiałem się nad innym kadrem

I słusznie że się zastanawiałeś bo moim zdaniem kompozycja nie jest najlepsza, widziałbym tę kępę bliżej lewej krawędzi.

Pod warunkiem, że nie jest to specjalny zabieg, by odciąć się od tła z prawej(nie wiemy co tam było, ale zapewne nie czyste niebo).

#292 Jackos (Jacek Zięba)

Jackos
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 14 grudnia 2009 - 19:28

Zauważ akamel że gdyby zrobić krok w prawo i utrzymać w kadrze te drzewka tak jak są, to kępa trawy przesunęła by się w lewo, pytanie tylko czy po prawej stronie kępy nie ma czegoś co zepsułoby kompozycję. No ale to takie akademickie rozważania o kadrach które nie istnieją ;-)

#293 toron27

toron27

Napisano 14 grudnia 2009 - 20:39

Jackos, zauważyłem to przeostrzenie dopiero po wrzuceniu tutaj, nie mam pojęcia jak to się stało ale coś musiałem już zepsuć na poziomie obróbki RAWa
to może inne z tego miejsca
208
Dołączona grafika

#294 Jackos (Jacek Zięba)

Jackos
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 14 grudnia 2009 - 22:13

toron27, poprzednie lepsze. Na 208 rozłożenie poszczególnych elementów w kadrze jest niezbyt ciekawe

#295 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 14 grudnia 2009 - 22:27

toron27, pierwswze moim zdaniem faktycznie przeostrone, drugie znacznie lepiej wygląda. Kompozycyjnie pierwsze ciekawsze. Ładnie chmury dopełniaja kadr.

gdyby zrobić krok w prawo i utrzymać w kadrze te drzewka tak jak są, to kępa trawy przesunęła by się w lewo

A co to by właściwie dało i czemu mialoby poprawić kompozycje przesuwanie kempy w druga strone? Po prostu byłaby z drugiej strony kadru? Wiele by to nie zmieniło moim zdaniem, nic w zasadzie, pierwszy plan pozostałby prawie taki sam :-)
Tak na marginesie, to Terek chyba pisał o 205, a Jackos i Akamel piszecie raczej o 206?

#296 Jackos (Jacek Zięba)

Jackos
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 14 grudnia 2009 - 22:39

Tak na marginesie, to Terek chyba pisał o 205, a Jackos i Akamel piszecie raczej o 206?

O rzeczywiście, mój błąd :slap: w takim razie skoryguję wypowiedź - na 205 kadr jest jak najbardziej ok no i podoba mi się ta chłodna tonacja.

A co to by właściwie dało i czemu mialoby poprawić kompozycje przesuwanie kempy w druga strone?

dałoby to że dwa ważne elementy w postaci kępy traw oraz grupy drzew na dalszym planie znalazły by się po przekątnej co w moim odczuciu w tym konkretnym przypadku bardziej zrównoważyło by obraz.

pierwszy plan pozostałby prawie taki sam

prawie robi wielką różnicę ;-) poza tym nie chodzi tu tylko o pierwszy plan ale o całość obrazu.

#297 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 14 grudnia 2009 - 23:35

kępy traw oraz grupy drzew na dalszym planie znalazły by się po przekątnej co w moim odczuciu w tym konkretnym przypadku bardziej zrównoważyło by obraz.

No właśnie to sa indywidualne odczucia. Mój wzrok biegnie od kępy na pierwszym planie przez drzewa z prawej na drugim, po znacznie 'cięższą' kępę drzew po lewej (która własnie stanowi przeciwwagę dla kępy) i w końcu kończy na niebie. Jak teraz sobie patrzę to może jedynie powinienem mocniej zaakcentować tą kępę z lewej :-)

#298 akamel

akamel
  • Użytkownik
  • 727 postów
  • Lokalizacja:
    Żory

Napisano 16 grudnia 2009 - 09:21

Pisałem o 206 i nie mam zastrzeżeń do kompozycji.Dałem tylko wyraz temu, że nie lubię analizy zdjęć z ,,linijką" w ręce(albo się coś podoba, albo nie).Pozdrawiam.

#299 toron27

toron27

Napisano 16 grudnia 2009 - 21:05

nie lubię analizy zdjęć z ,,linijką" w ręce(albo się coś podoba, albo nie).


Ja też :-), wiadomo jakieś ogólne uwagi co do kompozycji są ok, ale podawanie kilkunastu punktów po których skacze wzrok po kolei to delikatnie mówiąc lekka przesada: jednemu skacze tak innemu inaczej, a trzeci ma oczopląs i co wtedy :mrgreen:
:lol: :-P
No dobra to dam jeszcze jedno pod każdą ( nawet bardzo wnikliwą :-D ) ocenę

209
Dołączona grafika

#300 akamel

akamel
  • Użytkownik
  • 727 postów
  • Lokalizacja:
    Żory

Napisano 16 grudnia 2009 - 21:11

A cóż można powiedzić, fajny kadr, piękne kolory- się podoba. ;-)





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych