Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Wisła.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4603 odpowiedzi w tym temacie

#281 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 07 stycznia 2009 - 21:57

kurcze ale tam u Was przymroziło :mrgreen: Tak 129 jest piękne, aż chce się przymknąć oczy do tego słońca.

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#282 nebari (Piotr)

nebari
  • Lokalizacja:
    Nowa Sarzyna

Napisano 08 stycznia 2009 - 07:31

i ja jeszcze się przyłączę do wychwalenia foty nr 129 bo zdecydowanie warta tego brawo DarekP,

https://www.facebook...s.Piotr.Majder/

|BODY - CANON EOS 450D | CANON EOS 70D | Minolta A-2 |
|SZKŁO - SIGMA 70-300 APO DG Macro | SIGMA 18-50mm F2.8 EX DC MACRO |
|INNE - system Cokin -P, pierścienie pośrednie |


#283 sebacyw

sebacyw
  • Użytkownik
  • 512 postów
  • Lokalizacja:
    Bydgoszcz

Napisano 08 stycznia 2009 - 09:22

129 fajna fota, ale podoba mi się również 127 i 128.
131 myślę, że nie przesadziłeś z obróbką i na pewno wygląda dużo lepiej od poprzedniego :)

#284 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2 121 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 08 stycznia 2009 - 21:24

Bardzo dużo zdjęć się ostatnio pojawiło...na tyle dużo, że nie umiem ich wszystkich wyróżnić ;-) - piękna zima na Wiśle (bardzo lubię gdy czuć mróz na fotach :zmarzluch: ) a niektórym dopisało piękne światełko. Gratuluję.

#285 hobbit

hobbit
  • Użytkownik
  • 62 postów

Napisano 09 stycznia 2009 - 14:18

DarekP, 127. świetny minimal, oryginalne

pkfp.png


 


#286 DarekP

DarekP
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • Lokalizacja:
    kujawsko-pomorskie

Napisano 09 stycznia 2009 - 14:30

primo dzięki za słowa uznania ;-) - ciesze się że się podoba

Bardzo dużo zdjęć się ostatnio pojawiło

i miejmy nadzieje, że tak cały 2009 czas będziemy mieli co pokazywać :-)

Roby a mi się 130 nie podoba. porównując do 90 czy 93 to inna klasa.
Wysepki po prawej jeszcze by mogły zostać - rzeki mają dwa brzegi i ok
Mi osobiście dużo bardziej przeszkadza piach na pierwszym planie, który wygląda jak po przejściu wycieczki szkolnej oraz sterczący krzaczor (nie czytać kaczor) wśród traw
- Ja bym go wyrwał i to samo radzę Tobie :-) na przyszłość będziesz miał "czysto" a i przyrodzie wisły pomożesz bo to wygląda jak klon jesionolistny.

a dla podtrzymania jeszcze kilka zimowych obrazków.
132.
Dołączona grafika
133.
Dołączona grafika
134.
Dołączona grafika
Coś tam foce albo przynajmniej się staram

#287 piotrek72t

piotrek72t
  • Użytkownik
  • 763 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 09 stycznia 2009 - 14:34

DarekP - bardzo ciekawa seria, ze wskazaniem na 132 i 134, ze względu na miłą oku kolorystkę i ciekawy kadr ( zwłaszcza 134 ).
Piotr Talarczyk Canon 5D II + optyka Canon

#288 michal_w

michal_w
  • Użytkownik
  • 116 postów
  • Lokalizacja:
    inąd

Napisano 09 stycznia 2009 - 14:52

132
bardzo dobre, bardzo ladne - takie mnimalistyczne.
swietnie spekany lod na pierwszym planie. moze szkoda troch GO, ze taka mala, ale w sumie jest OK

133
pierwsza kepa traw po lewej jest bardo ladna - taka symteryczna, ale ta lekko z tylu juz psuje efekt. szkoda wielka

134
absolutnie kapitalna struktura lodu. pieknie gra slonce na krawedzich, ale czuje wielki niedosyt patrzac na to zdjecie, bo zbyt malo jest lewej strony - patrze sie i chce widziec co tam z lewej jest.... ciecie zbyt drastyczne wg mnie.
pozdrawiam, Michał ______________ NIKON | CANON ______________

#289 DarekP

DarekP
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • Lokalizacja:
    kujawsko-pomorskie

Napisano 10 stycznia 2009 - 09:57

To seria tych samych "akcji" pokazana inaczej
trochę na twoje życzenie michal_w ;-)

135.
Dołączona grafika
136.
Dołączona grafika
137. wg. mnie gorsze ale dla zabicia ciekawości co było dalej ;-)
Dołączona grafika
Coś tam foce albo przynajmniej się staram

#290 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2 121 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 10 stycznia 2009 - 10:11

132 dla mnie najlepsze - bardzo lubię takie surowe kadry gdzie teoretycznie nic się nie dzieje a jednak ma to swój urok. Ładne światło na niebie i lodzie.

#291 michal_w

michal_w
  • Użytkownik
  • 116 postów
  • Lokalizacja:
    inąd

Napisano 10 stycznia 2009 - 14:25

135 z tonalnoscia i kolorem 132 to bedzie strzal w dziesiatke
136 i 137 duzo, duzo lepsze od zdjec z pierwszej serii. Co prawda na 137 juz nie widac tak wspanialej gry swiatel na lodzie, ale sam kadr jest duzo lepszy - zrownowazony, a z djecie pelniejsze
pozdrawiam, Michał ______________ NIKON | CANON ______________

#292 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 10 stycznia 2009 - 20:08

DarekP, z ostatnich dwóch serii najlepsze jak dla mnie 136. Natomiast w 135 zupełnie mi nie pasuje ten kolor nieba, przyznam nie lubie aż takiego kontrastu, na 132 znacznie lepiej to wygląda. 134 było by w mojej ocenie lepsze gdyby było nieco więcej brzegu i tych drzew.

#293 sebacyw

sebacyw
  • Użytkownik
  • 512 postów
  • Lokalizacja:
    Bydgoszcz

Napisano 11 stycznia 2009 - 18:41

Wów, świetna seria widzę w wykonaniu Darka,
132,134,135.137. najciekawsze, ale najlepsze (a trudno było mi się zdecydować ;) )
to mz 135.

#294 KrzysiekG

KrzysiekG
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 12 stycznia 2009 - 02:07

Witajcie ,

Panowie, ileż pięknych zdjęć zamieściliście przez ostatnie dwa tygodnie :shock: :bow:

Szczególnie wyróżniłbym lodowo - szronowe serie DarkaP , kadry 134,132, ładną ramkę z konaru na 129, pięknie pokazany lód na rzece i szron na drzewach na 127,128,124,122
Michal_w, bardzo podobają mi się Twoje serie 102-104; 108-110; 114-116, o taką pogodę chodziło nam włąsnie na ostatnim grudniowym plenerze w tym miejscu, chociaż nie wiem, czy byśmy zrobili tak ładne zdjęcia..
Piciu, bardzo ładnie pokazałeś Wisłę w Twoich okolicach, podobają mi się kadry 112 i 113, z takim ciepłym światłem
Zdjęcia Roby'ego jak zwykle piękne, szczególnie podobają mi się 118, świetne naświetlenie - łódka w cieniu na pierszym planie i "słoneczny" lód na rzece dalej; miodny kadr z pęknięciem w krze na 98. Świetnie wyszły zdjęcia 90 i 93 z długim czasem naświetlania, bardzo malowniczy efekt..

Po takich zdjęciach trudno będzie im dorównać, ale trzeba próbować, dzisiaj rano nad Wisłą było mgliście, ale po południu wyszło słoneczko, może spodoba Wam się seria z okolic Jabłonnej:

138 pobojowisko po mrozach

Dołączona grafika

139 troszkę kiczu czasem nie zaszkodzi ;-)

Dołączona grafika

140 jak ten kolega sobie radzi w tym lodzie? ;-)

Dołączona grafika

Pozdrawiam
Krzysiek

#295 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 12 stycznia 2009 - 08:31

KrzysiekG, ładna seria, chyba najbardziej podoba mi się pierwsze mimo przepalenia na wodzie. 139 też ciekawe - zastanawiam się czy przycięcie do kwadratu nie byłoby lepszym rozwiązaniem. 140 ładny kadr, ale góra zdjęcia nieco za ciemna.

#296 DarekP

DarekP
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • Lokalizacja:
    kujawsko-pomorskie

Napisano 12 stycznia 2009 - 09:18

139. najciekawsze - szkoda że tylko 2 łabędzie pokazały dzioby - mam często ten sam problem - ciężko się dogadać z tymi modelami ;-)
138. wg. mnie mało wyraziste - nie do końca wiadomo co jest głównym tematem rzeka/słońce/pobojowisko bo wszystkiego jest mniej więcej po równo i się wzrok nie skupia/zatrzymuje
Domyślam się o co ci chodziło - lód pod słońce jest ciekawy ale można chyba uzyskać coś lepszego - sam kombinuje ;-)
140. Jestem na NIE ;-) góra za ciemna ( a szkoda bo wyspy ciekawie się tam ułożyły), fota leci w lewo, łabędź podpłynął za blisko i w odbiciu odcięło mu głowę.

Cała seria trochę za czerwona dla mnie - jakieś filtry dziwne, ps, czy tak było?
Coś tam foce albo przynajmniej się staram

#297 sebacyw

sebacyw
  • Użytkownik
  • 512 postów
  • Lokalizacja:
    Bydgoszcz

Napisano 12 stycznia 2009 - 15:43

139 mz najlepsze z serii, trochę drażni mnie osobiście na dole widozny brzeg..., ale da się to jeszcze obejśc wzrokiem ;)

#298 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 12 stycznia 2009 - 22:24

Miałem dziś małego farta, była mała awaria w pracy :spawacz: i udało się wyskoczyć na zachód Słońca.

141. Lód.

Dołączona grafika



#299 thebleeding (Maciej Safaryn)

thebleeding
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 13 stycznia 2009 - 08:44

w 141 dał bym trochę mniej nieba a więcej lodu - bo jest dużo ciekawszy - ale zdjęcie i tak udane

#300 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 13 stycznia 2009 - 10:11

dał bym trochę mniej nieba a więcej lodu

Coś tam mam chyba takiego choć zaraz za kardem zaczynał się juz brzeg, a chciałem mieć jeszcze w kadrze te przejścia tonalne na niebie. Dzięki za komentarz.





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych