Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Wisła.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4603 odpowiedzi w tym temacie

#301 DarekP

DarekP
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • Lokalizacja:
    kujawsko-pomorskie

Napisano 13 stycznia 2009 - 10:26

na 141 fajne światło i lód wyszedł ciekawie
... ale kompozycja kadru jak dla mnie jest taka sobie - nie wiem może ta kępka traw za mało wyrazista, może te drzewa z tyłu za mocno odciągają wzrok,
a może jeszcze coś innego ;-)
Coś tam foce albo przynajmniej się staram

#302 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 13 stycznia 2009 - 18:32

DarekP, no to masz dwa inne ujęcia, ale na tych pewno za mało lodu :ironiczny:

142.

Dołączona grafika

143.

Dołączona grafika



#303 sebacyw

sebacyw
  • Użytkownik
  • 512 postów
  • Lokalizacja:
    Bydgoszcz

Napisano 13 stycznia 2009 - 19:00

Roby, 142. lepsze od tego drugiego, na drugim troszeczke mz bałaganik w kadrze się zrobił, a na pierwszym bardziej przejrzyście :)
pzdr

#304 Tomek_K

Tomek_K
  • Użytkownik
  • 3 087 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 13 stycznia 2009 - 20:48

Roby, 142. lepsze od tego drugiego, na drugim troszeczke mz bałaganik w kadrze się zrobił, a na pierwszym bardziej przejrzyście :)
pzdr


A mi właśnie 143. bardziej podchodzi.

#305 KrzysiekG

KrzysiekG
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 13 stycznia 2009 - 22:44

Witajcie ,

Roby, z ostatniej serii moim zdaniem najładniejsze 142, moim zdaniem idealne proporcje między brzegiem, zalodzoną rzeką i niebem, do tego ładna trawka i półwysep z drzewami "wchodzi" w PG dziwnym trafem akurat prawie na 2/3 kadru ;-)
( przed chwilą w "Mazowszu" domyślałem się ,że ostatnie zdjęcie stamtąd to Gniewniewice, po Twojej ostatniej serii z "Wisły" już wiem, że się nie pomyliłem ;-) )


Dzięki Wam za opinie o moich 138-140, DarekP pytałeś o filtr, to szara połówka 0,9, może faktycznie dała taki różowy zafarb i trochę ciemną górę..

Ostatnio szukam miejsc na prawym brzegu Wisły, o tej porze roku są tam ładne wschody i zachody.. kilka zdjęć z ostatnich dwóch poranków..

144

Dołączona grafika

145

Dołączona grafika

146

Dołączona grafika

Pozdrawiam
Krzysiek

#306 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 13 stycznia 2009 - 23:00

KrzysiekG, z Twojej serii najbardziej podoba mi się 145. Bardzo ładne też 146. ciekawie ten lod sfotografowałeś. 144 natomiast nadaje sie na tele, ładnie ułożyły sie łabędzie, słońce i linia brzegu.

#307 sebacyw

sebacyw
  • Użytkownik
  • 512 postów
  • Lokalizacja:
    Bydgoszcz

Napisano 14 stycznia 2009 - 16:19

Bardzo mi się podoba 144

#308 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2 121 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 14 stycznia 2009 - 16:45

143 bardzo ładne - podoba mi się kadr (bardziej niż 142) i tonacja całego zdjęcia.

#309 DarekP

DarekP
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • Lokalizacja:
    kujawsko-pomorskie

Napisano 14 stycznia 2009 - 17:50

pewno za mało lodu :ironiczny:

no może ;-) ale pomysł i kolorki super :mrgreen:

KrzysiekG z serii fajnie wyszło 145.
144. jak pisał Roby - na tele
- ciekawa jest górna lewa ćwiartka fotki a na reszcie niewiele się dzieje.

dla równowagi pod ocenę poddam moje lodowe wschody i zachody
147.
Dołączona grafika
148.
Dołączona grafika
149.
Dołączona grafika
Coś tam foce albo przynajmniej się staram

#310 sebacyw

sebacyw
  • Użytkownik
  • 512 postów
  • Lokalizacja:
    Bydgoszcz

Napisano 14 stycznia 2009 - 17:52

Szczególnie wyróżnie nr 148. z tej serii ;)
Bardzo ładne barwy i ciekawy kadr.

#311 KrzysiekG

KrzysiekG
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 14 stycznia 2009 - 18:34

Witajcie ,

DarekP, ładna seria, ale moim zdaniem na 147 trochę za mało nieba i za dużo lodu na pierwszym planie na dole, 148 ładny kadr, troszkę tylko nieostry lód, bardzo podoba mi się 149, niełatwo zrobić zdjęcie prawie prosto pod słońce z takim dobrym kontrastem :-P


Dzięki Wam za opinie o moich poprzednich :-)

144. jak pisał Roby - na tele
- ciekawa jest górna lewa ćwiartka fotki a na reszcie niewiele się dzieje


w temacie tele do 144, wtedy mogłoby wyjść mniej więcej tak:( zachód z ostatniej niedzieli )

150

Dołączona grafika

...i jeszcze dwa inne kadry z ostatnich dni..

151

Dołączona grafika

152

Dołączona grafika

Pozdrawiam
Krzysiek

#312 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 14 stycznia 2009 - 20:25

DarekP, najbardziej podoba mi się 148. Na 149 brakuje trochę ostrości, ale ładnie Słońce wyszło - nie przepaliło się. 147 podobne do 148 ale mniej mi się podoba niż tamto.
KrzysiekG, 150 bardzo dobre, ładnie ułożyły sie łabędzie na pierwszym planie, no i drugi ze wschodem, nieco ciemne, ale cóż - nie wypaliło się Słońce za to. Dwa pozostałe - ładne światło, miłe dla oka.

No dobra - dziś wybraliśmy się z KrzyśkiemG na wiślany rekonesans, ładny był wschodzik, potem przemieściliśmy się w inne miejsce, gdzie Wisła była tak zamarznięta, ze dało się nieco wejść - nie często udaje się robić zdjącia 'z środka' rzeki ;-). Oto efekty :->

153. Rysa

Dołączona grafika

154.

Dołączona grafika

155.

Dołączona grafika


Krzychu, czekam na Twoje kadry :-)

#313 KrzysiekG

KrzysiekG
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 14 stycznia 2009 - 22:30

Witajcie ,

Roby, ładna seria :-P , "kadrowo" najbardziej podoba mi się 155

Moja seria z tego samego miejsca...inne pęknięcie i spojrzenie w górę rzeki (przeciwnie niż Twoje kadry )

156

Dołączona grafika

157

Dołączona grafika

158

Dołączona grafika

Pozdrawiam
Krzysiek

#314 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 15 stycznia 2009 - 10:00

KrzysiekG, Twoja seria na drugą stronę też niezła. Ładnie uchwyciłeś to pęknięcie, jest bardziej 'malownicze' niż moje. 157 też ładne - spokojny kadr. Ostatnie nieco mniej mi się podoba i chyba jest delikatnie krzywe - linia lodu między wyspą a brzegiem opada w dół ku brzegowi.

#315 DarekP

DarekP
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • Lokalizacja:
    kujawsko-pomorskie

Napisano 15 stycznia 2009 - 12:15

z ostatnich serii interesująco prezentuje się 155.
KrzysiekG 157 rzeczywiście ładny spokojny kadr ale dopiero jak go u siebie rozjaśniłem i pogrzebałem w kolorkach - znowu za dużo czerwieni. Czy tylko ja to widzę ?? Mam źle poustawiany monitor ??
Niby z Robym byliście razem a różnica w kolorach na zdjęciach ogromna
- u Roby-ego zima mrożnia a u ciebie ta sama mgiełka jakaś taka cieplejsza - jesienna.
Teraz chyba połówki nie używałeś.
Coś tam foce albo przynajmniej się staram

#316 sebacyw

sebacyw
  • Użytkownik
  • 512 postów
  • Lokalizacja:
    Bydgoszcz

Napisano 15 stycznia 2009 - 20:41

Świetne foty !
Szczególnie podoba mi się 155.
A rysa wygląda dość "widowiskowo" :)

#317 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 15 stycznia 2009 - 21:14

Niby z Robym byliście razem a różnica w kolorach na zdjęciach ogromna
- u Roby-ego zima mrożnia a u ciebie ta sama mgiełka jakaś taka cieplejsza - jesienna.
Teraz chyba połówki nie używałeś.

To akurat może być kwestia ustawień w aparacie, a także obróbki, choć do jakiegoś czasu używaliśmy połówek - moja 'rysa' jest z szarą, musiałem jej efekt nieco zmniejszyć w programie, dwa kolejne są bez szarej polówki, Krzysiek musiałby się wypowiedzieć, ale jego zdjęcia sa na odwrotną stronę nieba, tam Słońce trochę inaczej świeciło i może jej używał.

#318 KrzysiekG

KrzysiekG
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 16 stycznia 2009 - 21:12

Witajcie ,

Dzięki za Wasze opinie :-)

KrzysiekG 157 rzeczywiście ładny spokojny kadr ale dopiero jak go u siebie rozjaśniłem i pogrzebałem w kolorkach - znowu za dużo czerwieni. Czy tylko ja to widzę ?? Mam źle poustawiany monitor ??
Niby z Robym byliście razem a różnica w kolorach na zdjęciach ogromna
- u Roby-ego zima mrożnia a u ciebie ta sama mgiełka jakaś taka cieplejsza - jesienna.
Teraz chyba połówki nie używałeś.


DarekP, dzięki...dobrze, że tych pytajników nie pogrubiłeś ;-) Z Twoim monitorrem raczej wszystko w porządku.
Tak poważnie, jak wyżej napisał Roby zdjęcie bez filtra i chmury były oświetlane przez słońce , dodatkowo za różnicę w kolorach odpowiada chyba balans bieli, z tego co pamiętam miałem ustawiony na "miejsca ocienione" to w moim aparacie ok 7000 K i z reguły daje taki cieplejszy efekt, który zresztą osobiście bardzo lubię ( nie wiem, jaki balans miał ustawiony Roby ). Nie jestem specjalistą, ale w ogóle wydaje mi się, że Canon na zdjęciach daje takie cieplejsze barwy ( Roby używa innego systemu )
Czasami próbuję ten efekt niwelować w PS, ale trzeba wtedy bardzo mocno dodać cyan i niebieskiego ( z tego co pamiętam na tym zdjęciu chyba tylko bardzo delikatnie dodałem niebieskiego, bo chmury były jeszcze cieplejsze )
A tak z drugiej strony to chyba fajnie, że zdjęcia podobne kadry trochę się różnią np. barwami, jednym cieplejsze kolory mogą się nie spodobać, ale może komuś innemu tak?
Mi na przykład ta chłodna tonacja na zdjęciach Roby'ego się podoba, choć też lubię trochę cieplejsze kolory.

Trochę się rozpisałem, jeszcze jedna seria z tego miejsca
( w temacie powyżej; 161 prosto z aparatu miało czerwoną poświatę na chmurach, w PS zrobiłem tak jak napisałem - dużo cyan i niebieskiego, trochę się "ochłodziło" )


159

Dołączona grafika

160

Dołączona grafika

161

Dołączona grafika

Pozdrawiam
Krzysiek

#319 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 17 stycznia 2009 - 19:26

KrzysiekG, ładna seria, najbardziej podoba mi się drugie zdjęcie - widać na nim przestrzeń tafli lodu delikatnie zarysowane chmury, 161 też bardzo ładny kadr.

Odnośnie dyskusji na temat różnicy w kolorach - ja miałem WB ustawione na światło słoneczne. Poza tym mam nieco podniesiony kontrast w aparacie.

Tym razem takie, jak zupełnie popsuła się pogoda. Ale te kry tak malowniczo się ukladały, że nie mogłem się oprzeć.

162.

Dołączona grafika



#320 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 17 stycznia 2009 - 19:29

Ojej, ależ ponuro... i żółto - mocno industrialny klimat ;-)

:ninja:






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych