Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Wisła.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4603 odpowiedzi w tym temacie

#381 szklarz

szklarz
  • Lokalizacja:
    Tarnów

Napisano 10 lutego 2009 - 19:59

marioW, Bardzo ładne.
216
Dołączona grafika
217
Dołączona grafika

#382 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 10 lutego 2009 - 20:03

marioW, wolałbym w pionie, ale kolory aura dobre.
DarekP, 213 byłoby lepsze gdyby nie nieostry pierwszy plan. W ogóle bez tego brzegu MSZ byłoby lepiej.
szklarz przepalone Słońce psuje niestety te zdjecia. I na pierwszym nieco więcej nieba.

218.

Dołączona grafika



#383 pazdzioch

pazdzioch
  • Lokalizacja:
    Haczów podkarpackie

Napisano 10 lutego 2009 - 21:07

szklarz- z tym słońcem to prawda, poza tym jest ok.
A Roby - jak zwykle zamiescił kolejny dobry kadr.

#384 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 10 lutego 2009 - 21:36

218 dobry kadr, dynamiczny.
To z Olka, czy Minolty?

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#385 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 10 lutego 2009 - 21:45

To z Olka, czy Minolty?

To z olka na 9 (18) mm., plus szara polówka 0,6.

#386 KrzysiekG

KrzysiekG
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 10 lutego 2009 - 22:12

Witajcie ,

Ale się dzieje ostatnio nad Wisłą :-D

Roby , ładny ostatni kadr , szkoda tylko, że ten korzeń taki...jakby to napisać...często używany przez ptaki ;-) , a o poprzednich Twoich to co tu napisać..? jak zwykle bardzo się podobały....świetna "żabia perspektywa na 196; 198 - 200 klasyka jak umieścić drzewo w kadrze ; 201 ładne kolory nowym sprzętem ; 202 - 204 świetne, kadry spokojne jak muzyka relaksacyjna ;-)

Szklarz, bardzo podobają mi się "wierzbowe" kadry 207 i 208

McMorris, fajną wyprawę mieliście z MarioW, ładna ta Wisełka w okolicach Góry Kalwarii :-P , bardzo podobają mi się Twoje:gra kolorami na 209 i prosty kadr na 211
oraz świetnie "rozmyta" woda napierwszym planie na 212 MarioW

DarekP, jednak coś można uzyskać nawet z szarugi ;-)
podoba mi się przedstawienie kry na 214

Pozdarwiam
Krzysiek

#387 marioW

marioW
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 11 lutego 2009 - 00:04

Dziękuję Wam za komentarze :)
DarekP - pierwsze zdjęcie z Twojej serii bardzo mi się podoba :)
szklarz - zdecydowanie drugie :) bardzo fajne... aż chciałoby się by ten brzeg był troszkę jaśniejszy
Roby - bardzo mi się podoba
cobrettti - masz rację... mam problem z tą nieostrością, nie wiem czy to dobre miejsce, ale chciałbym Was zapytać jak radzicie sobie z ostrością pierwszego planu w sytucji gdy łapiecie ostrość na coś bardzo dalekigo? Obiektyw miałem domknięty do f=11, nie wiem czy większe domykanie ma sens z uwagi na dyfrakcje... z resztą gdybym nawet zamknął go do 22 to obawiam się e GO by nie starczyło na te kamienie :(

Skoro Wam się spodobały to załączam kolejne dwa kadry :)

219.
Dołączona grafika

220.
Dołączona grafika

Pozdrawiam
mariusz

#388 awilus

awilus
  • Użytkownik
  • 515 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 11 lutego 2009 - 06:36

219 leci w prawo a 220 w lewo ;-) . A z tymi nieostrymi kamieniami ja wybieram zawsze niższy punkt AF i ostrość kieruję nie na bardzo daleko tylko blisko, gdyż nieostrość tam daleko nie jest aż tak bardzo widoczna. Pokusiłbym się jeszcze o poprawieniu ich w PS :mrgreen:

#389 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 11 lutego 2009 - 08:32

ale chciałbym Was zapytać jak radzicie sobie z ostrością pierwszego planu w sytucji gdy łapiecie ostrość na coś bardzo dalekigo? Obiektyw miałem domknięty do f=11, nie wiem czy większe domykanie ma sens z uwagi na dyfrakcje... z resztą gdybym nawet zamknął go do 22 to obawiam się e GO by nie starczyło na te kamienie :(

Ja robię to tak - zawsze w takich sytuacjach ustawiam ostrość na pierwszy plan, u Ciebie bym ustawił na kamienie i przymykam maksymalnie do f 14, rzadko schodzę na niższe (f16-25) - siada wtedy ostrość i w ogóle jakość obrazu spada, to w zasadzie wystarcza. Trzeba pamiętać jak się rozkłada w kadrze GO mniej więcej - 1/3 przed miejscem ustawienia i 2/3 za, czyli w takich sytuacjach nie ustawiałbym nigdy ostrości na dalekie obiekty.

219 leci w prawo a 220 w lewo

Z tym to bym był ostrożny - perspektywa robi swoje gdy brzeg przy krawędzi kadru jest bliżej niż brzeg w centrum kadru.

Na 219 bardzo ładne kolorystyka.

#390 marioW

marioW
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 11 lutego 2009 - 13:52

cobretti, Roby ślicznie dziękuję za cenne dla mnie informacje. Nie mogę się doczekać następnej okazji do przećwiczenia... :)

tymczasem jeszcze jeden nadwiślański kadr

221.
Dołączona grafika

#391 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 11 lutego 2009 - 22:03

marioW, tu jest z GO wszystko ok, dramatycznie niebo - szkoda lekkiego przepalenia, zdjecie ogólnie sie podoba, choć szczegóły możnaby poprawić np. lepiej wykorzystać ten pień - być bliżej i z delikatnie niższej perspektywy dać.

Odnośnie tej GO to lepiej - wierzcie mi - nie jest ufać AF, jeżeli Wasz wzrok na to pozwala (ja nosze okulary i daję radę) to lepiej jest manualnie ustawiać ostrość, szczególnie jak się ma aparat zamontowany na statywie. Po prostu masz pełną kontrolę nad tym gdzie ustawisz ostrość. Przyznam że 95% zdjęć krajobrazu, jak nie 98% mam robionych na MF.

#392 marioW

marioW
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 12 lutego 2009 - 18:14

Roby dziękuję za rzeczowe i cenne wskazówki. Próbowałem ostrzenia ręcznego wcześniej ale póki co mam bardzo słabe osiągnięcia :(... pewnie wszystko do wyćwiczenia...

Mam jeszcze jeden wiślany kadr... niby ta sama chwila... ale zupełnie inaczej...
222.
Dołączona grafika

#393 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 15 lutego 2009 - 18:11

marioW, ładnie odbiły Ci się chmurki w wodzie, ale most mi osobiście mało się podoba.

#394 Kamilon

Kamilon
  • Małomówny
  • 30 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa / Terespol

Napisano 15 lutego 2009 - 19:40

W czasie ostatnich mrozów:

223.
Dołączona grafika

#395 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 18 lutego 2009 - 12:07

Kamilon, wydaje mi się, że bez tego krzewu z prawej było by lepiej

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#396 szklarz

szklarz
  • Lokalizacja:
    Tarnów

Napisano 18 lutego 2009 - 19:55

Albo nudniej. ;-)

#397 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 18 lutego 2009 - 22:58

Może i nudniej, a może i nie, ale jakby dać nieco więcej tego drugiego brzegu i ten w PD wyeliminować MSZ mogłoby być ciekawiej.

#398 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 22 lutego 2009 - 13:58

Wczorajszy ranek nad Wisłą trudno zapomnieć. Mgła podnosiła się z wody i od razu porywał ją delikatny wiaterek, czasem przysłaniał niemalże wszystko, czasem odsłaniał więcej i można było dostrzec drugi brzeg, przedstawienie trwało aż do czasu gdy Słonce mocniej sie pokazało i podniosło temperaturę powietrza, mgły zaczęły się rozpierzchać a Wisła powoli zaczynała byc odzierana ze swojej tajemniczej aury.

224.

Dołączona grafika

225.

Dołączona grafika

226.

Dołączona grafika



#399 Mikouak

Mikouak
  • Lokalizacja:
    Legionowo/Zegrze

Napisano 22 lutego 2009 - 14:19

Roby, przepięknie pokazane. Lubię minimalistyczne obrazy, ale MSZ na 224 trochę za mało się dzieje, za to dwa kolejne, wspaniałe.
7D; 10-20; 50/1,8; 55/1,4; 100/2,8; 400/5,6
...:: http://www.jakzobrazka.pl ::...

#400 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 22 lutego 2009 - 14:26

ale MSZ na 224 trochę za mało się dzieje

Dzięki, zastanawiałem sie czy je dać, ale stwierdziłem, że pasuję mi do serii trzech zdjęć, ale popieram Cie tam sie za mało dzieje ;-) , ta paskudna mgła :evil:

Dobra dam jeszcze jedno.

227.

Dołączona grafika

Inne spojrzenie powinni pokazać McMoris i KrzysiekG z którymi ten ranek spędziliśmy, ale oni jeszcze na plenerze pewno cos wieczorem, albo w tygodniu pokażą.





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych