Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Wisła.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4603 odpowiedzi w tym temacie

#921 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 03 lutego 2010 - 16:12

Jeszcze seria z zeszłego mroźnego tygodnia, okolice Jabłonny :

Za to zdjęcie wielkie gratulacje... próbowałem coś pokombinować z zamarzniętą Wisłą ale tobie wyszło to pięknie! niesamowite kolory...

Ode mnie nadwiślany brzeg między Mostem Gdańskim a Grota.
559.
Dołączona grafika

:ninja:


#922 coma_berenices

coma_berenices
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 03 lutego 2010 - 16:36

Dunadan, dawno Cię nie było :-)
559 ładne. Słońce ożywiło kadr. To jakieś szersze szkło?

#923 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 03 lutego 2010 - 16:52

coma_berenices, fiszajeczka, ale ćśśś... bo nie moja :mrgreen: Chciałem słonko jakoś inaczej umieścić, bliżej mocnego punktu ale nie było jak - za plecami wysoka skarpa która wszystko psuła...

:ninja:


#924 Halina

Halina
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 03 lutego 2010 - 20:52

Dunadan, Fajnie, w samej Warszawie można też ciekawe miejsca znaleźć. Za mostem Grota jest też piękny, dziki odcinek.

A to - poranek 1. lutego, brrr..... Lodowe łąki w Secyminie.

560.
Dołączona grafika

561.
Dołączona grafika

562.
Dołączona grafika



#925 KrzysiekG

KrzysiekG
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 04 lutego 2010 - 11:53

Witajcie ,

Dunadan, ciekawy efekt na 559, szkoda, że nie dało się bez ryzyka wyjść dalej na lód.
Halina, niezłe spiętrzenia kry :shock: , chyba wczoraj słyszałem informację, że saperzy będą wysadzać krę koło Kazunia, żeby trochę udrożnić główny nurt rzeki..

Dziękuję Wam za opinie o moich poprzednich zdjęciach :-)

Wczoraj wybrałem się na zachód pod Jabłonną...
...czas apokalipsy, brakowało jeszcze śmigłowców i Wagnera..

563.

Dołączona grafika

564.

Dołączona grafika

565.

Dołączona grafika


Pozdrawaim
Krzysiek

#926 TOMeS

TOMeS
  • Użytkownik
  • 1 129 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 04 lutego 2010 - 11:58

KrzysiekG, jak zwykle czarujsz kadrami :)
Cała seria piękna z naciskiem na 564.

pozdrawiam,

TOMeS

 

Zapraszam na mój profil na FB:  http://www.facebook....ynskiFotografia  ;) 


#927 Mikouak

Mikouak
  • Lokalizacja:
    Legionowo/Zegrze

Napisano 04 lutego 2010 - 13:14

Dunadan, coś dawno się nie odzywałeś. 559 świetne, zwłaszcza biorąc pod uwagę miejsce :thumbsup:

Halina, bardzo udane zdjęcie. Ładną tonację uzyskałaś.

KrzysiekG, 563 najbardziej mi się podoba. Zapraszam na herbatę, jakbyś następnym razem się wybierał do Jabłonny. Ewentualnie daj znać, jeżeli miałbyś ochotę na towarzystwo podczas focenia ;-)
7D; 10-20; 50/1,8; 55/1,4; 100/2,8; 400/5,6
...:: http://www.jakzobrazka.pl ::...

#928 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 04 lutego 2010 - 14:17

KrzysiekG, to po prawo to nie lód już :mrgreen: Co do twoich fot - na 563 i 565 za bardzo użyłeś narzędzi do poszerzania rozpiętości tonalnej... albo użyłeś zbyt małych promieni. Natomiast na 264 - piękny widok :)
Halina, niezła kra ;) sam szukam takich miejsc - widziałem kiedyś niesamowite zdjęcie Taidy Tarabuły - zamarznięta rzeka i właśnie kawał lodu wystający do góry, jak na twojej fotce, ale tam ten kawał lodu odbijał światło ze wschodu... rewelacja.

:ninja:


#929 TOMeS

TOMeS
  • Użytkownik
  • 1 129 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 04 lutego 2010 - 17:20

Halina, fajne te lodowe łąki. Może w końcu wydostanę się na powierzchnię i myślę nad Secyminem w sobotę na parę min. Jak oczywiście pogoda dopisze. Chyba, że jakieś Łazienki ... :roll: Jestem wygłodniały fotograficznie.

pozdrawiam,

TOMeS

 

Zapraszam na mój profil na FB:  http://www.facebook....ynskiFotografia  ;) 


#930 Logiełka (Piotr)

Logiełka
  • Lokalizacja:
    Konstancin-Jeziorna

Napisano 04 lutego 2010 - 21:21

Witam, dziś z UBI-m wybraliśmy się w porze na drugie śniadanie nad Wisełkę. Niebo niebieskie bezchmurne i lód dookoła. Nie pamiętam, kiedy ostatnio Wisła na Ciszycy stała.
566.
Dołączona grafika

567.
Dołączona grafika

568.
Dołączona grafika

#931 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 04 lutego 2010 - 22:09

Logiełka, 568 bardzo ładne.
KrzysiekG, 563 najlepsze ale MSZ nieco za ciasne na lewej krawędzi.

#932 KrzysiekG

KrzysiekG
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 04 lutego 2010 - 23:02

Witajcie ,

Logiełka, ładne kadry, a przez to południowe światło takie bardzo przyjemne, prawie, że wiosenne. W innym temacie, widzę, żę tam prktycznie nie ma takiego rumowiska kry jak w niektórych miejscach na północ od W-wy...tak sobie myślę, że to chyba dlatego, że w mieście rzeka się trochę zwęża i z tego powodu dalej tworzą się zatory...ciekawe.
Z kolei jutro będę chyba na godzinkę na "Wyspach Zawadowskich" parę kilometrów od "Twojej" Ciszycy, ciekawe, jak tam to wygląda..
TOMeS, dzięki, wybierz się wreszcie nad Wisełkę, póki lód jeszcze trzyma :-)
Dunadan, piszesz o jakiejś magii ;-) , coś tam delikatnie próbowałem robić ze zdjęciami, ale chyba problem tkwi przy ich robieniu, po prostu były tak kontrastowe kolory i światło, że mi wyszło jak wyszło.
Roby, dzięki, tam po lewej były krzaki i jakoś mi się nie podobały w kadrze

KrzysiekG, 563 najbardziej mi się podoba. Zapraszam na herbatę, jakbyś następnym razem się wybierał do Jabłonny. Ewentualnie daj znać, jeżeli miałbyś ochotę na towarzystwo podczas focenia ;-)

Mikouak, dzięki, baaardzo chętnie :-) ,
Ciebie to powinno zainteresować, zimuje tam w okolicy chyba setka gągołów ( nie jestem "ptasiarzem", ale czytałem, że to dość rzadki gatunek u nas - ok.900 par lęgowych w całej Polsce...nawet w wątku na forum jest niewiele ich zdjęć.. )

Wczoraj trochę kombinowałem ze zdjęciami już praktycznie po ciemku, nad wodą była fajna mgiełka, a niebo dawało ładną poświatę, ciekawy jestem Waszej opinii :
( pierwsze jest robione parę minut po 17.00, dwa następne pół godziny później )

569.
Dołączona grafika

570.
Dołączona grafika

571.
Dołączona grafika


Pozdrawiam
Krzysiek

#933 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 04 lutego 2010 - 23:25

Dunadan, piszesz o jakiejś magii

:sorry: takie miałem po prostu wrażenie ;-)

:ninja:


#934 KrzysiekG

KrzysiekG
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 04 lutego 2010 - 23:59

Witajcie,

Dunadan, piszesz o jakiejś magii

:sorry: takie miałem po prostu wrażenie ;-)

..i naprawdę bardzo cenne wrażenie, dzięki...miałem na myśli magię dla mnie w kontekście obróbki w PS-ie ;-)
( poza jakimś standardowym wyostrzeniem, jasnością, kontrastem i odszumieniem )
...trzeba się wreszcie wziąć za jakąś mądrą książkę ;-)

Pozdrawiam
Krzysiek

#935 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 05 lutego 2010 - 09:18

KrzysiekG, hm... to dość ciekawe, bo naprawdę byłem przekonany że coś przekombinowałeś z obróbką tych fotek. Czasem mi takie efekty właśnie wychodzą jak się bawię w odzyskiwanie detali z cieni lub przepałów - zbyt duży spadek kontrastów i dziwne przejścia tonalne. Ciekaw jestem czego to jest wynikiem u ciebie. Co ciekawe - z ostatniej serii środkowe zdjęcie ma piękne kolory - dwa sąsiednie MSZ już nie... ale póki co to chyba tylko ja mam takie zdanie :hihi:

:ninja:


#936 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 06 lutego 2010 - 18:26

KrzysiekG, 571 mi się spodobało. Ładny pierwszy plan. Lubie takie kadry po zmierzchu, żałuję że ni mam czasu by bywać częściej w plenerze o tej porze dnia.

Pogodę na dzisiejszy poranek jeszcze wczoraj zapowiadano na słoneczną, jednakże rzeczywistość okazala się inna. Dziś nad Wisłą było szaro i wietrznie.

572.

Dołączona grafika

573.

Dołączona grafika



#937 Logiełka (Piotr)

Logiełka
  • Lokalizacja:
    Konstancin-Jeziorna

Napisano 06 lutego 2010 - 19:07

Roby, 573 mi się podoba.
Ja też dziś wstałem przed wschodem i pojechałem na Gassy, ale było tak buro i wiało, że wróciłem do ciepłego łóżeczka.

pozdrawiam

#938 McMorris (Michał)

McMorris
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 06 lutego 2010 - 19:59

KrzysiekG, 571. skojarzyło mi się z pewnym opowiadaniem Andrzeja Ziemiańskiego, które ostatnio czytałem - zaczyna się ono od nagłej utraty kolorów i przejścia w szarość ;-) Fajny klimat ma ta seria :thumbsup:

Roby, szaro, buro ale fajnie :-)

574. tydzień temu...

Dołączona grafika

575. ... i dziś rano

Dołączona grafika



#939 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 06 lutego 2010 - 20:03

Roby, McMorris, podziwiam Wasze samozaparacie...
Ja dzisiaj tylko wyjrzałem rano na balkon i...wróciłem do łóżeczka....był szaro i dmuchało ze wschodu okropnie. Zdaje się, że jutro podobnie a od poniedziałku poprawa pogody :evil:
Mi się bardzo 572 podoba, nieomal widać i czuć ten wiatr...
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#940 KrzysiekG

KrzysiekG
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 06 lutego 2010 - 21:37

Witajcie ,

Roby, McMorris, fajne kadry, najbardziej podobają mi się te z wykorzystaniem zamarzniętych śladów; 572 i 575.
Dzięki Wam za opinie o poprzednich :-)

Dunadan, chętnie bym Ci przesłał oryginał 563 ( na nim mi zależy ) , jakby Ci się chciało, może trochę byś poradził, jak obrobić te kontrasty :idea:

Mi po dzisiejszym poranku aparat jeszcze nie odtajał ;-) , więc pokażę kilka kadrów z wczorajszego spacerku po "Wyspach Zawadowskich" :

576.

Dołączona grafika

577.

Dołączona grafika

578.

Dołączona grafika


Pozdrawiam
Krzysiek





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych