Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Made in Poland czyli polisz łildlajf fotografer


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 huphupek

huphupek
  • Małomówny
  • 2 postów

Napisano 06 listopad 2009 - 00:04

Biebrza, wiosna 2009. To był niecodzienny widok, facet zajechał landcruserem i tak... wyciąga jeden statyw, drugi, trzeci, rozstawia to, potem na kazde manfrotto (oczywiscie) zakłada pokolei trzy głowice łimberleja. Dalej wyciąga 600/4 podpina DMk2 i robi to samo z 800/5.6 i 400/2.8. Poparzył troche w wizjerki poustawiał poczym zmienil 400 na 300/2.8 :shock: .... W końcu wschodzi Słońce i zaczyna sie gość przykłada oko raz do jednego raz drugiego aparatu wyzwalając co rusz migawkę(swoją drogą bardzo przyjemny dziwęk).
Widać bez takiego tandemu nie da się wykonać dobrych zdjęć :mrgreen:
Grubo ponad 100 kawałkow :shock:

[img][img]http://img684.imageshack.us/img684/1165/mg9003x2.jpg[/img][/img]

#2 krzych

krzych

Napisano 06 listopad 2009 - 00:43

Na mnie ten człowiek ze swoim sprzętem nie robi wrażenia - spotykam go regularnie w tym samym miejscu kilka lat z rzędu, z naszej rozmowy wynika, że to jest jego styl fotografowania. Ot rozstawić sprzęt, przestrzelić korpus... ale głównie wietrzenie obiektywów. Ale człowiek rozmowny i dość sympatyczny, polecam podejść, choćby się przywitać :-)

#3 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 06 listopad 2009 - 07:15

Hehe...to ja chętnie przewietrzę te szkła za niego - nawet 1-2razy w tygodniu :lol: :lol: :lol:
Sprzęcior fajny...przynajmniej ma facet hobby i rusza się w teren zamiast spać do południa ;).

ps. Jakiś taki dziwny ten pierwszy statyw - wygląda jakby nie miał składanych nóg (jednakowa grubość na całej wysokości i brak zacisków)

#4 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 06 listopad 2009 - 07:57

a mnie podoba się jego strój roboczy :mrgreen: dresiki i białe adidaski.

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#5 grabeer

grabeer

Napisano 06 listopad 2009 - 08:00

Miałem przyjemność poznać gościa.... Nawet postrzelać z jego sprzętu... a z tym sprzętem to nie tak do końca....
pozdr

#6 thebleeding (Maciej Safaryn)

thebleeding
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 06 listopad 2009 - 08:09

" - też się zastanawiałem - co można zrobić z 800 czy 600 mm o wschodzie słońca

Wołkow foci wschody i zachody za pomocą MTO1000/10 ;)

#7 Jackos (Jacek Zięba)

Jackos
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 06 listopad 2009 - 08:24

Ale człowiek rozmowny i dość sympatyczny, polecam podejść, choćby się przywitać :-)

Dokładnie tak. Też go kilka razy spotkałem w tym miejscu, jak widać to jego stała miejscówka ;-) A sprzęcior owszem, wrażenie robi.

#8 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 06 listopad 2009 - 10:11

Podejrzewam, że jakbyśmy mieli takie możliwości finansowe jak pan na zdjęciu, to wielu z nas śmigałoby w teren land cruiserem lub innym 4x4, wyciągało z walizek mega dobre i długie tele i stawiała ja na naj-statywach z naj-głowicami.

Grunt, że kolo jest spoko i jak piszą chłopaki można z nim pogadać. Ja chętnie bym skorzystał z okazji podpięcia się u pana do któregoś z jego tele chociaż na 5 min ;-)

#9 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 06 listopad 2009 - 10:41

Coś mi się zdaje, że widziałem tego pana. Tylko, że nie miałem śmiałości podejść ;-) Jeśli dobrze miejsce kojarzę to jest chyba Burzyn nad Biebrzą...
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#10 BartekK

BartekK
  • Użytkownik
  • 60 postów
  • Lokalizacja:
    Pabianice

Napisano 06 listopad 2009 - 11:06

Ja już zbieram na 4x4.
Będzie to zapewne coś w rodzaju Suzuki Samurai za 5 - 7 tys :lol:

Skoro tylu ludzi go zna, lub widuje, to zaproście Pana na forum.
Wszyscy chętnie zobaczą wyniki jego spotkań z naturą.
Bartek ----------------------------------------- aparat fotograficzny

#11 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 06 listopad 2009 - 11:10

Też byłbym ciekaw. Jak go spotkacie następnym razem wspomnijcie o fotoprzyroda.pl

:ninja:


#12 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 06 listopad 2009 - 22:03

Suzuki Samurai za 5 - 7 tys :lol:

Bardzo dobry samochód, też go sobie kiedyś sprawie.

Chętnie zobaczyłbym efekty tego "wietrzenia szkieł"

#13 moby dick

moby dick
  • Lokalizacja:
    Zręcin k/Krosna

Napisano 07 listopad 2009 - 00:04

Gdy już jesteśmy przy samochodach, Samuraj fajny, tylko straaasznie malutki ;-) Ja lubię większe, więc uskładałem jakoś i na plenerki dojeżdżam Patrolem GR long :lol: Niestety odkładanie na długie, jasne szkiełka jakoś marnie mi idzie :cry: Chętnie zajrzałbym chociaż raz w takie np 600/4, czy 800/5.6 :shock:
Popieram pomysł zaproszenia pana na forum. Fajnie, że także w naszym pięknym kraju są ludzie, którzy wiedzą jak wydać mądrze trochę większe pieniadze. Zamiast leżeć na plaży pod palmami on woli podziwiać świt nad Biebrzą, pięknie!
Canon 7D; C 400/5.6 L; Benro gh-2; Patrol GR

#14 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 07 listopad 2009 - 07:21

Zamiast leżeć na plaży pod palmami on woli podziwiać świt nad Biebrzą, pięknie!


Dobrze zauważone, jestem ciekaw efektów tego wietrzenia ;)

Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#15 Tomek_K

Tomek_K
  • Użytkownik
  • 3087 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 07 listopad 2009 - 08:31

A może ten Pan pracuje na tych szkłach w tygodniu fotografując imprezysportowe,a w wolnych chwilach relaksuje się nad Biebrzą :mrgreen:

#16 grabeer

grabeer

Napisano 07 listopad 2009 - 13:26

A może ten Pan pracuje na tych szkłach w tygodniu fotografując imprezysportowe,a w wolnych chwilach relaksuje się nad Biebrzą :mrgreen:

jeśli nie mylę Pana to ma studio w Białymstoku..
pozdr

#17 Jackos (Jacek Zięba)

Jackos
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 07 listopad 2009 - 20:04

Widzę że pan fotograf wzbudził spore zainteresowanie :-D no więc dla zainteresowanych jego twórczością

#18 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 listopad 2009 - 20:10

Widzę że pan fotograf wzbudził spore zainteresowanie :-D no więc dla zainteresowanych jego twórczością


No i tam widać jedną próbkę tego do czego przydaje się długie tele w fotografii krajobrazu ;-) Sam często używam 200-300mm aby wyciąć jakiś kadr z rzeczywistości :mrgreen: .

#19 toron27

toron27

Napisano 07 listopad 2009 - 20:53

ja ostatnio też próbowałem, niestety takich szkiełek to w tym życiu się nie dorobię, a jak po reinkarnacji będę np. żabą to na plaster mi one będą :-P

#20 moby dick

moby dick
  • Lokalizacja:
    Zręcin k/Krosna

Napisano 07 listopad 2009 - 23:23

Odkrywam cały czas coś nowego w naszej przyrodzie, to sens mojego życia, a przede wszystkim możliwość oderwania się od rzeczywistości, codzienności. Przyznacie chyba, że pięknie powiedziane...
Już lulbię tego Pana.
Canon 7D; C 400/5.6 L; Benro gh-2; Patrol GR





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych