Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Serwer


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 grabeer

grabeer

Napisano 28 grudzień 2009 - 19:27

Witam i fachowców pytam ....
(jeśli jest taki wątek proszę od razu o skasowanie ale nie znalazłem).
Pytanie jest moje następujące: potrzebuję wrzucić swoją www na jakiś serwer. Stronka (głownie zdjęcia) waży ;)
Oczywiście interesuje mnie jakość usług i cena.
Za wszelkie rady z góry dzięki i pozdrawiam

#2 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 28 grudzień 2009 - 19:49

grabeer, przyłączam się do pytania.

Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#3 BartekK

BartekK
  • Użytkownik
  • 60 postów
  • Lokalizacja:
    Pabianice

Napisano 29 grudzień 2009 - 00:28

Kiedyś zajmowałem się hostingiem www. Mogę polecić HOME.PL
Świetna usługa, łatwa nawigacja, bardzo szybkie serwery.
Niestety pod względem ceny to jest już gorzej.
Oni stawiają na jakość i bardzo się reklamują. Stąd się bierze wysoka cena.
Jeśli zależy ci na bezawaryjności i szybkim transferze a cena jest mniej ważna to z całą odpowiedzialnością mogę ich polecić.

Jest tylko małe zastrzeżenie - piszę o sytuacji sprzed około 2 lat. Myślę jednak, że dużo się u nich nie zmieniło.

Wybierając dostawcę usługi nie kieruj się cenami rejestracji domeny. Wszędzie ceny za domenę są podobne. Niektórzy, jeśli kupisz u nich miejsce na serwerze, oferują domenę za darmo przez jakiś czas. Ale to mała oszczędność. Zwracaj uwagę na ceny za miejsce i na miesięczne ograniczenia transferu.

Przed wyborem konkretnej firmy poszukaj informacji na forach. Popytaj innych użytkowników o to ile jest średnio miesięcznie przerw technicznych, awarii u danego dostawcy. Tego w umowie nie napiszą. Wiele tanich firm potrafi robić tak zwane "konserwacje" nawet kilka razy w tygodniu po kilkadziesiąt minut.

Jeśli masz głównie duże pliki do zamieszczenia na serwerze, to nie wybieraj usługodawcy, który nie oferuje konta FTP.
Jeśli nie ma konta FTP, to cała obsługa serwera, łącznie z transferem plików, odbywa się przez www - może to być irytujące i wolne.

Zapytaj w firmie jakie konkretne strony hostują na swoich serwerach. Przetestuj, jak działają te strony. Ile się czeka na wynik kliknięcia w link. Jak przeglądarka wyświetla duży plik jpg. Czy transfer jakby siada, po czym znów przyspiesza. Wiesz, pobieranie dużego pliku powinno odbywać się płynnie, bez dławienia się przeglądarki. Wtedy wiemy, że serwery firmy nie mają problemów z przepustowością. Oczywiście przy wszystkich testach musisz być pewien, że twoje łącze internetowe jest ok i nie jest zbyt przeciążone.

się rozpisałem.
Bartek ----------------------------------------- aparat fotograficzny

#4 bzzyku

bzzyku
  • Małomówny
  • 13 postów
  • Lokalizacja:
    Czechowice-Dziedzice

Napisano 29 grudzień 2009 - 04:01

jak polecę hekko.pl korzystam z niego od ponad roku i do tej pory nie miałem żadnych problemów, a ceny moim zdaniem przystępne

#5 grabeer

grabeer

Napisano 29 grudzień 2009 - 12:43

BartekK, bzzyku, dzięki ...





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych