Odkryto nowy gatunek.
Nazwa Gatunkowa : Aquila Vistu-lata – Orzeł Zwisły
Kraj pochodzenia: Polska
Występowanie: okresowe, duża aktywność w sezonie zimowym, ostatnio na przelotach także w sezonie letnim. Trudny do obserwacji wiosną i jesienią, prawdopodobnie zapada w letarg domowy.
Jeden egzemplarz był kiedyś w rekach ornitologów, niestety uciekł. Ale od tego czasu pozostał mu w uchu kolczyk.
Jest poszukiwany przez służby specjalne, ABC, CBŚ i ORNI za największe skoki w roku.
Gniazda – duże z charakterystycznym torem startowym, wskazującym na konieczność osiągnięcia dużej szybkości startowej przed wzbiciem się w powietrze.

Często widywany w specjalnie wzmocnionym kasku na głowie, najprawdopodobniej na wypadek zderzenia z balonami meteorologicznymi.
Długość lotu znaczna, mimo tego że w odróżnieniu od F15 Eagle nie potrzebuje tankowania w powietrzu, aczkolwiek są niepotwierdzone badania wskazujące na stosowanie dopingu – karmy dla kanarków.
Do lotu wykorzystuje zazwyczaj dodatkowe lotki, o charakterystycznie wydłużonym kształcie i zaokrągleniach na końcach.

W locie bywa nieuprzejmy, znany jest przypadek, że leciał ponad 10 minut z dwoma bocianami i nawet „Dzień dobry” nie powiedział. Ale zazwyczaj jest miły i odbierany serdecznie – najlepszy dowód , że większość naszych ptaków mówi mu po imieniu.
Prowadzi bardzo zdrowy tryb życia, zazwyczaj na propozycję kufelka piwa, odpowiada, że musi już lecieć.

W rejonach, w których występuje częściej pełni rolę jaskółek – na podstawie wysokości jego lotu miejscowi przepowiadają pogodę.
Lot pewny, spokojny. Miewa problemy z lądowaniem.

Zazwyczaj jednak dolatuje pierwszy do celu.
