Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Problem z zapisem sRGB a RGB i kolory


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 ŁukaszZ (Łukasz Ziewacz)

ŁukaszZ
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 06 czerwiec 2010 - 22:06

Czesc
Nie wiem skad i jak to sie stalo ale problem mam nastepujacy, nigdy wczesniej tego nie spotkalem. a ze dupa nie informatyk ze mnie to pojecia nie mam.

Mianowicie, otwierajac w PSie oryginalny jpg i chca go zmniejszyc np do 800pix zapisuje go dla Weba. i tam jest problem bo wybieram konwertowanie na sRGB. Zapisuje.
Otwieram na nowo to pomniejszone zdjecie w PSie i znowu zapisuje. Patrze i nie wierze !
Kolory przesycone !
Nie jest to wynik koncowy ktory chcialem uzyskac na zdjeciu.
Analogicznie, im wiecej razy otworze i zapisze zdjecie w ten sposob to robi sie przesycone do niemozliwosci.

Prosze Was o pomoc, nigdy wczesniej cos takiego mi sie nie stalo, moze to kwestia jakis ustawien w Psie lub dziura w mojej glowie :/

Przyklad, 3 zapisów pod rząd tego samego zdjecia...

1. Pierwszy zapis z oryginalu:
Dołączona grafika
2. Drugi zapis z pomniejszonej wiersji czyli nr.1
Dołączona grafika
3. Zapis po raz trzeci pomniejszonej wersji
Dołączona grafika

Facebook.com/ZiewaczLukaszFotografiaPrzyrodnicza
www.ziewaczlukasz.pl


#2 Halina

Halina
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 czerwiec 2010 - 17:12

ŁukaszZ,

im wiecej razy otworze i zapisze zdjecie w ten sposob to robi sie przesycone do niemozliwosci

A można wiedzieć w jakim celu otwierasz tyle razy gotowe, zmniejszone zdjęcie i je od nowa zapisujesz?
JPG jest z założenia formatem stratnym i wielokrotne zapisywanie tego samego zdjęcia jest zabiegiem pogarszającym jakość, a w tym i kolorystykę.





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych