Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Zdaje się, że to też nasz forumowicz


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
54 odpowiedzi w tym temacie

#41 UDILEK (Jarek)

UDILEK
  • Użytkownik
  • 1732 postów
  • Wiek: 59
  • Lokalizacja:
    Wieluń

Napisano 15 czerwiec 2011 - 15:17

nature_maniac, pokaż swoje prace, albo nie pisz już najlepiej nic ...

PENTAX K10D, K-5, SIGMA 50-500 mm f/4-6.3 DG EX APO RF + PENTAX MACRO 100mm/2,8 i TROCHĘ ZABAWEK NA M42. NOKIA N8 :-) MOJE VIDEO


#42 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 15 czerwiec 2011 - 16:06

edit:
Zapomniałem dodać. Kiedyś na forum była dyskusja odnośnie dodawania exifa. Tylko poco on komu. Lepiej by było zrobić miniaturkę rawa bez wywołania. Wtedy by się okazało ile godzin ktoś siedział przy fotoshop'ie aby coś z tego było.


Nie wypisuje jak to większość myśli nad czyimiś pracami jakie są ok bo zachwycacie się pracami graficznymi nie fotkami.

Ach, ach, jak ja uwielbiam takich purystów :-)
Rozumiem, że jak pstrykałeś analogiem to fotki szły do automatu w labie, żeby "nie ingerować w Fotografię" :lol:

Prawda taka, że to co wychodzi z aparatu to nie zdjęcie tylko surowa wypluwka tępej, elektronicznej puszki. Nie ogarniam jak ktoś, kto pracuje w agencji reklamowej może prowadzić krucjatę przeciw obróbce.

Wiadomo, że nie należy pstrykać zdjęć byle jak i ratować potem na kompie, tylko starać się by materiał był od razu jak najlepszy, ale bez przegięć. Nie wiem jak jest w Twoim przypadku bo nie widziałem nigdy Twojej pracy, ale większość ludzi psioczących na Photoshopa to albo dyletanci, którzy cieszą się, że mogą zaciekle bronić szlachetnej sztuki fotografii zamiast się czegoś w kwestii obróbki nauczyć, albo ludzie starej daty, którzy nie robią tego przez sentyment lub brak umiejętności technicznych.

#43 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 15 czerwiec 2011 - 16:28

nature_maniac, przy całym szacunku dla twojego dorobku zawodowego i doświadczenia terenowo-fotograficznego, uważam że nic do tematu fotografii nie wnosisz oprócz mącenia wody i szturchania się z użytkownikami.
Jest kilka działów w których się bardzo udzielasz, ale tylko w jednym ze postów odnosisz się do zdjęć użytkownika wskazując - tutaj się z tobą zgadzam, na braki odnośnie kadrowania. To tyle.

Pozwolę sobie zacytować fragment twojej wypowiedzi, którą moim zdaniem moderatorzy powinni zamknąć ten temat:

Sprawy organizacyjne forum/Precz z knotami!!! Czyli jak podnieśc poziom zdjeć na Forum.
Post wysłany: 2011-02-25, 21:45

Ludzie zamiast robić różańcowe kółka wzajemnej adoracji piszcie na temat to więcej osób się przyłączy do dyskusji, wrzuci foty. Forum będzie żywsze.

Jeżeli uważasz, że ktoś mógłby popracować nad swoimi zdjęciami i zechciałbyś się podzielić spostrzeżeniami i wskazówkami to byłoby miło z twojej strony i jednocześnie na temat. Ja osobiście byłbym wdzięczny za konstruktywną krytykę.
Pozdrawiam.

#44 nature_maniac

nature_maniac
  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 15 czerwiec 2011 - 16:29

Monastor Skoro nie ogarniasz moich wypowiedzi czytaj po dwa razy. Bez urazy ale czytanie ze zrozumieniem to u ciebie leży. Jak już chcesz określać me wypowiedzi "krucjatą" to zastanów się dobrze przeciwko czemu. Jestem za obróbką cyfrową bo bez tego raw jest tylko kolejnym plikiem na dysku nic nie znaczącym, ale ludzie czy wy naprawdę nie widzicie tej granicy pomiędzy fotografią a pracą graficzną czy fotomontażem ?.

Usuńmy tło bo jest kiczowate, dodajmy bokeh bo obiektyw robi kiepski i mamy fote tak ?
Ja jestem za tym aby obrabiać ale korektami globalnymi a nie selektywną obróbką.

Rozumiem , że każdy dąży do tego aby jego zdjęcia prezentowały się jak najlepiej ale bez przesadyzmu.

W mojej miejscowości jest cała banda "wielkich fotografów przyrody". Jak się z nimi rozmawia to dyskusja jest na podobnym poziomie "ma być tylko ostre a resztę się dorobi photoshopem". Szkoda tylko, że poprzez modę na lustra jest moda na bycie fotografem przyrody. Ja ani nie uważam się za fotografa przyrody ani za jakiegoś "mistrza" jak to ktoś wcześniej wspomniał w tym temacie. Jestem dyplomowanym grafikiem i tego się trzymam a foto to tylko hobby.

To chyba najbardziej boli wszystkich tutaj którzy sie nazywają wielce fotografami trzymając pierwszą puchę w rękach kupioną razem z dotarciem mody na lustra heh
Każdy kto ma aparat nagle jest fotograf ==mania wielkości trwa== ..a użytkowników aparatów przybywa.

#45 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 15 czerwiec 2011 - 16:40

ale ludzie czy wy naprawdę nie widzicie tej granicy pomiędzy fotografią a pracą graficzną czy fotomontażem ?.

Widzę granicę, ale nie mam nic przeciwko wyklejankom, o ile są opatrzone odpowiednią informacją.

#46 NiceDmg (Jakub)

NiceDmg
  • Użytkownik
  • 1290 postów
  • Wiek: 28
  • Lokalizacja:
    Malopolska

Napisano 15 czerwiec 2011 - 16:45

tak muszę przyznać rację NiceDmg , że ma bardzo ładne ale prace graficzne.


- Kolego ja nawet nie mam PSa a nawet jakbym miał to nie potrafię się nim posługiwać.


Ja ani nie uważam się za fotografa przyrody ani za jakiegoś "mistrza" jak to ktoś wcześniej wspomniał w tym temacie.


-to co tu robisz ? To nie forum dla dyplomowanych grafików , tylko forum o tematyce przyrodniczej.

#47 nature_maniac

nature_maniac
  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 15 czerwiec 2011 - 16:59


tak muszę przyznać rację NiceDmg , że ma bardzo ładne ale prace graficzne.


- Kolego ja nawet nie mam PSa a nawet jakbym miał to nie potrafię się nim posługiwać.


Zacytowane przez ciebie zdanie tyczyło się twojej wypowiedzi odnośnie quelki. Nie twojej osoby.


Ja ani nie uważam się za fotografa przyrody ani za jakiegoś "mistrza" jak to ktoś wcześniej wspomniał w tym temacie.


-to co tu robisz ? To nie forum dla dyplomowanych grafików , tylko forum o tematyce przyrodniczej.


W następnym zdaniu było to wyjaśnione iż fotografia przyrodnicza oraz przyroda to me hobby.
Każdy kto ma aparat nagle jest fotograf ==mania wielkości trwa== ..a użytkowników aparatów przybywa.

#48 Mortis

Mortis
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 15 czerwiec 2011 - 17:10

Może mi ktoś wyjaśnić czego w tym momencie dotyczy dyskusja? Purystyczna fotografia vs cuda w PS'ie to spór identyczny jak bmw vs audi, pc vs ps3, windows vs linux itp- czyli spór którego nie warto podsycać, to oczywiste. Każdy ma swoje definicje i własne granice, i każdy też znajdzie swoje miejsce- czy to na forum o fotografii analogowej, czy o fotomontażach.


Zdaje się, że temat dotyczy fotografowania piskląt w gniazdach, i tego proponowałbym się trzymać. A szczerze mówiąc to czy warto kolejny raz wałkować to samo? Wszystko już chyba o tym napisano, i w niczym nie zmieni to moralności osób robiących w dalszym ciągu te zdjęcia (ci którzy wiedzą jak robić takie ujęcia bez szkód dla ptaków niech je dalej robią, ci zaś którzy nie wiedza jak ptakom nie szkodzić a do gniazd się zbliżają niech potem walczą z sumieniem). Jedyne co warto robić, to sygnalizować problem osobom które o nim zwyczajnie nie wiedzą.


pozdrawiam.
World is a lonely place - you're on your own.

#49 G_S

G_S
  • Małomówny
  • 46 postów

Napisano 15 czerwiec 2011 - 17:11

Internet to jednak dobra zabawa. Każdy może byc anonimowy :-/ . Notabene z nature-.. w swerze focenia przy gniazdach zgadzam się. A w temacie obróbki cóż ja uważam że aparat to tylko narzędzie to tworzenia jak pędzel i farba. Ktoś chce super realizm (atlasy) to może się w to bawić i przestrzegać zasad. Ktoś drugi eksperymentuje 2,3,4 ekspozycją lub w jakiś inny sposób (sposobów jest wiele znam człowieka który nakłada na obiektyw worek foliowy dla uzyskania efektu jaki go interesuje ). Myślę że 99.9% ludzi na tym forum lubi klasyczną fotografie (atlasy) i obcowanie samo w sobie z przyrodą z którego czerpią bardzo dużo szczęścia, foty to tylko dodatek do przeżyć jakie doznają z wyjścia w teren. Nature.. najwyraźniej jest gościem co tylko foty i kasa jest ważna bo po co się dzielić przecież można zarobić. (Notabene sam nic nie pokazuje nowego od pół roku ale kieruje mnie myśl o wystawie gdzieś za 1,5 roku, chęć zaskoczenia) Tak więc nature napisz wprost kasa kasa i jeszcze ras kasa jest najważniejsza.

CHILL


#50 Mortis

Mortis
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 15 czerwiec 2011 - 17:34

Nature.. najwyraźniej jest gościem co tylko foty i kasa jest ważna bo po co się dzielić przecież można zarobić. (Notabene sam nic nie pokazuje nowego od pół roku ale kieruje mnie myśl o wystawie gdzieś za 1,5 roku, chęć zaskoczenia) Tak więc nature napisz wprost kasa kasa i jeszcze ras kasa jest najważniejsza.



A to z kolei baaardzo ofensywny, i jak dla mnie dziecinny wniosek. W niczym nie pomoże merytorycznej dyskusji, podsyci zaś spory i oddali forumowiczów od dojścia do porozumienia i jakiś konkretnych wniosków.
World is a lonely place - you're on your own.

#51 nature_maniac

nature_maniac
  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 15 czerwiec 2011 - 17:36

G_S kasa rządzi światem :-) lecz najważniejsza nie jest. Jakoś Kłosowscy, Chyra czy podobnej wysokiej klasy fotografowie(moim zdaniem) nie umieszczają ty fotek. Każdą można od nich kupić i nikt jakoś nie robi im wyrzutów. Wstawię fotę abyście mogli się wreszcie wyżyć na czymś do bulu bo chyba oto tylko tutaj chodzi a nie o koniecznie zobaczenie mojej pracy jakby to coś miało zmienić.
Każdy kto ma aparat nagle jest fotograf ==mania wielkości trwa== ..a użytkowników aparatów przybywa.

#52 Eddie

Eddie
  • Lokalizacja:
    Bieruń

Napisano 15 czerwiec 2011 - 17:42

Źle nas oceniasz... konstruktywnie ocenimy, tu same fajne osoby siedzą. :beer:
Proponuje koniec dyskusji..końca nie widać.

#53 G_S

G_S
  • Małomówny
  • 46 postów

Napisano 15 czerwiec 2011 - 17:51

Jakoś Kłosowscy, Chyra czy podobnej wysokiej klasy fotografowie(moim zdaniem)

No co ty chyba nie uważasz tych Panów za ludzi wybitnych? 50% ludzi na tym forum robi lepsze fotki.

Widziałem chyba 3 film o Wołkowie zamieszczone tam zdjęcia były rewelacyjne kupiłem 3 albumy autorskie, Bocian, Wołkow, Słońce ostatni to jakieś nieporozumienie to co na filmach a wydanie 2 inne światy jakby 2 inne osoby robiły.

#54 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 15 czerwiec 2011 - 19:31

nature_maniac, twoje wypowiedzi są karygodne, można mieć odmienne zdanie i swój punkt widzenia, ale pisanie takich rzeczy to już przesada:

Nie będę się czepiał tej całej Quelki czy jak jej tam bo to niema sensu

Bądź tak miły i nie pouczaj innych ile mają razy czytać twoje wypowiedzi aby je zrozumieli bo jest takie przysłowie - Przyganiał kocioł garnkowi.
Nie moderuję tego wątku więc zwrócę się o jego zamknięcie, ponieważ jestem zaangażowany w tą dyskusję poproszę innych moderatorów, żeby ocenili twoje zachowanie i wyciągnęli konsekwencje.
Wojtek

#55 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 15 czerwiec 2011 - 19:51

Chyba rzeczywiście zrobiło się nam za dużo OT w tym wątku.
I nie ma co tego ciągnąć dalej.
Wszystkim bardzo dziękujemy za dyskusję.
Temat uważam za chwilowo wyczerpany.
<p>Nikon FX i Olympus m4/3





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych