
Tak czy siak zachęcam do samodzielnego oznaczania obiektów naszych fotografii! dobry opis zdjęcia może pomóc choćby studentom

Tak więc zapraszam do odwiedzenia poniższych linków:
Owady:
http://www.biol.uni...._lodz/linki.htm - w sumie tylko jeden link - tu jest cała masa linków do specjalistycznych stron, które jednak są przystępne również zwykłym śmiertelnikom - gorąco polecam!
A tu dwa trochę bardziej sprecyzowane linki godne największego polecenia:
http://www.tettigonia.com/ - o wszelakich pasikonikach i innych szarańczakach tudzież świerszczach - spis chyba WSZYSTKICH gatunków wraz z dokładnymi fotkami - w sumie żadna wiedza wymagana - niestety strona po angielsku - należy wejść w dział o taxonach i tam jest wszystko... miłego kopania!

http://www.leps.it/ - absolutny obowiązek dla każdego miłośnika motyli - setki precyzyjnych zdjęć wszystkich motyli europy!!! z tą stroną rozpoznanie gatunku to tylko kwestia czasu ( i chyba tez czasem umiejętności w przypadku trudnych gatunków )
Rośliny:
Znów tylko jeden link, tym razem po polsku - ta strona pomogła zaliczyć mi botanikę

www.atlas-roslin.pl - czyli mnóstwo zdjęć ( zarówno roślin jak i ich kwiatów, korzeniu, łodyg, liści, owoców, nasion... ) i opisy prawie wszystkich gatunków roślin w Polsce


Grzyby:
www.grzyby.pl - siostrzana strona poprzedniej - absolutny obowiązek dla każdego grzybiarza! bardzo precyzyjne opisy i zdjęcia większości znanych gatunków w Polsce.
Ptaki:
http://www.birdphoto.fi/ - prawdziwy skarb ornitologa! zdjęcia i GŁOSY chyba wszystkich gatunków Europy... byłem w szoku gdy odnalazłem tę stronę


http://www.avestom.com - to Polski link - strona jednego z najlepszych serwisów - pomocny również w fotografii ( bieżące info n/t występowania rzadkich gatunków itp. ). Niestety serwis dotyczy głównie tylko Podlasia.
To na razie tyle - mało? tak się tylko zdaje - te strony NAPRAWDĘ powinny wam pomóc, w sumie lepszych nie znam... chyba że wy znacie ( przydałoby się coś o porostach )? jeśli tak to zapraszam do podawania dobrych linków w tym temacie!
Raz jeszcze - zachęcam do samodzielnego rozpoznawania gatunków - oczywiście jak komuś się chce i mas czas - ale chyba warto?