Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Jaki aparat wybrać ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#21 pioterski

pioterski
  • Lokalizacja:
    małopolska

Napisano 14 maja 2012 - 08:32

No ja poprę tutaj PeterBed. Ja mam z kolei D3000 - bardzo podobny do D5000. Mi też brakuje w nim przycisków, a do tego dochodzi jeszcze ergonomia - z dużym tele jest niezbyt wygodnie :roll: . Sytuację znacznie poprawił dokupiony grip.


Jeśli chcesz robić tylko "statyczną" przyrodę to D5000 wystarczy spokojnie, natomiast do zwierząt polecałbym jednak D90. Oczywiście D5000 też da się robić dobre zdjęcia fauny, czego dowodem są zdjęcia PeterBed, :-)

Ja żałuję, że nie zdecydowałem się na 90'tke. Wtedy była jeszcze nieco tańsza w dodatku :-|

#22 emanuel

emanuel
  • Użytkownik
  • 193 postów
  • Lokalizacja:
    Tarnówka

Napisano 15 maja 2012 - 08:17

Ok, no to zacznę bezkrwawe łowy na d90.
nikon.pl

Jeśli aparat będzie na pasku, można uniknąć konieczności przeprowadzania napraw.


O SP-600UZ, N d90, N35|1.8G, N50|1.8D, N18-105|3.5-5.6EDVR, S70-300|4-5.6DGMACRO

#23 agabed

agabed
  • Użytkownik
  • 184 postów
  • Lokalizacja:
    Wieliczka

Napisano 15 maja 2012 - 13:33

D90 to już faktycznie profesjonalny sprzęt. Ma inna "pancerną" obudowę, co oczywiście przekłada się na wagę - 700g, a nie 500 ;) Pamiętaj tylko, że body to jedno, a obiektyw drugie i tak naprawdę od obiektywu zależy bardzo dużo... wg mnie jeśli masz budżet 2tys to kiepski wybór... uda Ci się kupić używane body ale już bez obiektywu... chyba że w najbliższym czasie przewidujesz jakieś dodatkowe środki na obiektyw

#24 PeterBed (Piotr Bednarek)

PeterBed
  • Lokalizacja:
    Stalowa Wola / Kraków

Napisano 15 maja 2012 - 14:59

No właśnie, nie napisałeś, na co 2 koła :-) Bo z jakimś obiektywem, szczególnie dłuższym raczej się w tej kwocie nie zmieścisz z niczym.

#25 emanuel

emanuel
  • Użytkownik
  • 193 postów
  • Lokalizacja:
    Tarnówka

Napisano 15 maja 2012 - 23:00

tak już teraz wiem - trza liczyć z 7000 :D

Mógłbym przeznaczyć na graty nawet i z 10000 ale nie chcę się tak roztrzaskać finansowo, bo mam jeszcze inne wydatki, typu alimenty, na życie, no i też chcę zrealizować w jakimś rozsądnym czasie nagrania kawałków RADIO PROPAGANDA. Co prawda kapela nie istnieje, a naszą nazwę ktoś przejął, ale szkoda mi tych kawałków ;-)

Tak więc centa do centa i coś kupię.

Najgorsze, że były czasy, kiedy w naszym domu aparaty się walały, ale tata przestał się interesować, a ja nie zacząłem na poważnie :-/ Został mi po tych czasach dosłownie jeden statyw cholernie ciężki, jakiś stalowy z gumą, trochę tabelek typu porównanie czułości ISO : ASA i PN : GOST : GOST -st. : Weston i takie tam informacje o obiektywach jakichs ojciec używał, typu z jakiej odległości na jakich parametrach wyjdą dobre zdjęcia w zależności od wielkości obiektu, pogody i straszna alchemia ogólnie :mrgreen:

No i aparat mi został rosyjska SMIENA. Zarysowałem kilka klisz nim, a nigdy nawet nie poszedłem ich wywołać. Miałem też jakiegoś ZENITa ale ktoś się nim zajarał jak był u mnie to mu oddałem :mrgreen:

No ale to inne czasy były i inne technologie.

A ktoś z Was jeszcze posiada sprzęt analogowy? Ktoś używa takich aparatów? Czy już wszyscy przeskoczyli na cyfrę?


back to the topic:
1/
http://allegro.pl/ni... ... 38313.html

Wartość nowego takiego zestawu to na dzień dzisiejszy ok. 4 060 + koszt przesyłki


czyli jak rozumiem gość liczy że ktoś mu tyle wylicytuje.

2/
Drugą mam taką wylinkowaną:
http://allegro.pl/sh...item=2335495319

Ile Waszym zdaniem może być wart taki zestaw?
nikon.pl

Jeśli aparat będzie na pasku, można uniknąć konieczności przeprowadzania napraw.


O SP-600UZ, N d90, N35|1.8G, N50|1.8D, N18-105|3.5-5.6EDVR, S70-300|4-5.6DGMACRO

#26 PeterBed (Piotr Bednarek)

PeterBed
  • Lokalizacja:
    Stalowa Wola / Kraków

Napisano 16 maja 2012 - 14:49

emanuel, oj, nie wiem, ale tutaj masz w 1. sigme 70-300, a w 2. starą wersję 70-300. A jednak to szkło odgrywa większą rolę, niż puszka ;-)

#27 agabed

agabed
  • Użytkownik
  • 184 postów
  • Lokalizacja:
    Wieliczka

Napisano 19 maja 2012 - 07:25

Drugą mam taką wylinkowaną:
http://allegro.pl/sh...item=2335495319

Ile Waszym zdaniem może być wart taki zestaw?

Popatrz sobie na inne przedmioty tego kolesia. Ma ten sam zestaw na kup teraz za 4 327 zł. A link który podałeś na aukcję z licytacją ma ustawioną cenę minimalną więc nie licz na cuda. Jak ustawił minimalną na 4 tys to dobrze.
Nie podoba mi się ten koleś, który to wystawia. Straszny naciągacz - pisze o 16 akcesoriach w zestawie, tyle że np zaślepki na obiektyw masz normalnie w komplecie, zresztą często i pokrowce. A wartość tych akcesoriów... hmm.. wiem, że ten statyw stołowy kosztuje 4 zł, zestawy do czyszczenia, czy karta 4 G...co to za gratisy przy takim sprzęcie... A poza tym, jak pisał PeterBed szkło, szkle nierówne... A obiektywy od naciągacza pozostawiają wiele do życzenia.

#28 emanuel

emanuel
  • Użytkownik
  • 193 postów
  • Lokalizacja:
    Tarnówka

Napisano 21 maja 2012 - 22:39

Tak, w innym temacie (o Nikon 1) pociągnęliśmy temat moich zakupów. Stanęło na tym, że walczę o Nikona D90, z obiektywem 18-135 jako kitem oraz w drugiej aukcji licytuję obiektyw Nikkora 70-300 (ten nowszy). Nie mam pojęcia co to za obiektyw ten 18-135 - domyślam się, że chyba jakaś starsza konstrukcja, ale o ile ten obiektyw nie ma FF czy BF to do nauki fotografii chyba się nada, prawda?
nikon.pl

Jeśli aparat będzie na pasku, można uniknąć konieczności przeprowadzania napraw.


O SP-600UZ, N d90, N35|1.8G, N50|1.8D, N18-105|3.5-5.6EDVR, S70-300|4-5.6DGMACRO





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych