Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Obiektyw Exakta 28-135


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Piotrek1979

Piotrek1979
  • Małomówny
  • 12 postów

Napisano 27 lutego 2013 - 14:33

Witam. W związku z tym, że nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie postanowiłem założyć nowy temat. Mam kilka pytań dotyczących obiektywu który zamierzam kupić.
Czy miał ktoś z forumowiczów do czynienia z jakimś szkłem firmy Exakta? Znajomy ma do sprzedania obiektyw Exakta 28-135mm w świetnym stanie, praktycznie nieużywany. Oczywiście w 100 % sprawny. Szukałem na necie informacji o tym szkiełku ale ciężko cokolwiek znaleźć. Jedynie co znalazłem to fotki z Exakty 70-300 podpiętej pod soniaka. Zdjęcia rewelacyjne, ale to zupełnie inny obiektyw więc trudno się tym kierować. Jeżeli ktoś używał kiedyś sprzętu tej firmy to prosiłbym o jakieś informacje. Dodam, że obiektyw jest z mocowaniem Pentaxa a ja chcę go podpiąć pod K-30.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam - Piotrek

#2 Kmyk

Kmyk
  • Użytkownik
  • 139 postów
  • Wiek: 37
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 27 lutego 2013 - 20:30

Skoro znajomy go ma to może obejrzyj ten obiektyw i przetestuj. Generalnie nie znam obiektywów Exakty, ale nie wydaje mi się, żeby to był szał :-) zwłaszcza patrząc po cenach na allegro, nie ma cudów, nie może być coś dobre i 'tak' tanie ;-). Oczywiście zależy gdzie kto stawia granicę dobre/złe.

Ogólnie to w jakim celu Ci ten obiektyw potrzebny? Bo z taką ogniskową i takim światłem to pod Pentaxa K-30, ani szeroki kąt, ani dobry spacer zoom, ani... właściwie nie widzę dobrych zastosowań dla niego ;-) Może ewentualnie jakieś pseudo-makro, ale na pewno jest wiele lepszych obiektywów do tego w przystępnej cenie. Z minimalną ogniskową 28 to jest obiektyw dobry pod pełną klatkę.
N D7000, N 18-105 VR, N 35/2.5, N 50/1.4, N 105/2.8 VR, N 300/4, TC 1.4

#3 Piotrek1979

Piotrek1979
  • Małomówny
  • 12 postów

Napisano 28 lutego 2013 - 11:34

Dzięki za odpowiedź.
Znajomy mieszka kilkadziesiąt kilometrów ode mnie dlatego chciałem się dowiedzieć czy w ogóle warto się fatygować. Obiektyw widziałem jedynie podczas rozmowy na Skapie.
Po przeczytaniu kilku porad stwierdzam, że raczej nie ma sensu inwestować w to szkło. Zdecydowana większość krytykuje Exaktę, szczególnie za fatalną mechanikę.
Pozdrawiam.





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych