Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Ważka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2091 odpowiedzi w tym temacie

#1101 Strange69

Strange69
  • Użytkownik
  • 65 postów
  • Lokalizacja:
    dzikie Mazowsze

Napisano 13 lipca 2010 - 20:57

Del.
Take me riding wildly with the Wild Hunt now In darkest green you move now With oak and ash and thorn now The cloak that's swathed around you Denies I've finally found you

#1102 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 13 lipca 2010 - 21:06

Strange69, sorry ale to nie są ważki, tylko muchówki.
Zupełnie inna bajka, uciekaj z tymi zdjęciami.
Wojtek

#1103 Strange69

Strange69
  • Użytkownik
  • 65 postów
  • Lokalizacja:
    dzikie Mazowsze

Napisano 13 lipca 2010 - 22:03

Wycięte; co to dokładnie za gatunek był?
Take me riding wildly with the Wild Hunt now In darkest green you move now With oak and ash and thorn now The cloak that's swathed around you Denies I've finally found you

#1104 pol

pol
  • Lokalizacja:
    dolnośląskie

Napisano 13 lipca 2010 - 22:33

Pióronóg zwykły

może i zwykły ale zdjęcie podoba się bardzo :thumbsup:

#1105 adamkoko1

adamkoko1
  • Małomówny
  • 6 postów
  • Lokalizacja:
    ZIELONA GÓRA

Napisano 13 lipca 2010 - 23:09

Witam chciałbym pokazać kilka swoich zdjęć do oceny, wszystkie zrobione kompaktem co zapewne widać,dodam jeszcze że dopiero zaczynam się uczyć fotografować
428
Dołączona grafika

431
Dołączona grafika
432
Dołączona grafika
panasonic fz18,helios44

#1106 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 14 lipca 2010 - 07:16

adamkoko1, widać że jesteś początkującym użytkownikiem i forum i aparatu.
Co do forum regulamin się kłania widać, że zapomniałeś przeczytać skoro wstawiłeś 5 zdjęć, a dopuszczamy w jednym poście 3 (w wątkach tematycznych).
Dlatego, że to twoje pierwsze kroki na tym zacnym forum to dam ci szansę i nie usunę twoich zdjęć.
Zdecyduj, które trzy zostawisz pozostałe do kasacji, ale zrób to jeszcze dzisiaj w przeciwnym razie ja podejmę decyzję.
A teraz o zdjęciach, Panasonic DMC-FZ18 to nie jest zwykły kompakt, nadaje się świetnie do zdjęć macro to widać po innych fotkach pokazanych na tym forum.
428. brak ostrości, czarne tło i pocięta dziwnie ta ważka - mam na myśli kadrowanie.
429. to pomniejszone 432 brak ostrości absolutnie nie korzystasz z reguł złotego podziału kadru, co jest bardzo ważne w macro.
430. straszna czarna dziura za ważką, no i oczywiście brak ostrości.
431. gdyby było inaczej kadrowane, łagodniejsze światło i trafiona ostrość to może coś by z tej fotki było szczególnie, że druga ważka tworzy coś na wzór odbicia pierwszej.
W macro fotografii najważniejszymi sprawami są ostrość, odpowiednie kadrowanie i światło, chociaż sam walczę z tymi trzema demonami aby zrobić dobre zdjęcie to się odrobinę powymądrzam.
No i to chyba na tyle.
Wojtek

#1107 puciu

puciu
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 14 lipca 2010 - 08:07

adamkoko1, przeglądaj wątki, podpatruj najlepszych i staraj się im dorównać (ja tak robię). Zobacz co Ci się podoba w ich zdjęciach, a co brakuje w Twoich i wyciągaj wnioski.
Co do zdjęć, to podzielam opinię ostapowicza,

433.
Dołączona grafika

#1108 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 14 lipca 2010 - 08:45

433. świetna kompozycja.
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#1109 oliwka

oliwka
  • Użytkownik
  • 83 postów
  • Lokalizacja:
    warszawa

Napisano 14 lipca 2010 - 09:33

Ciekawa jestem co powiecie na taki myk;)
434.
Dołączona grafika

#1110 puciu

puciu
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 14 lipca 2010 - 11:21

oliwka, mnie nie pasi, może po odcięciu tej długiej ciemnej trawki.
Zbyt rzuca się w oczy i odciąga wzrok.

#1111 nate

nate
  • Małomówny
  • 35 postów

Napisano 14 lipca 2010 - 12:01

August - czym pryskasz ważki na fotkach? - zwykłą wodą? :)

#1112 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 15 lipca 2010 - 07:35

No August zdradź nam ta tajemnicę czym pryskasz ważki :mrgreen:
Lubię takie pytania, a Augusta pewnie krew zaleje, człowiek zrywa się o świcie na zdjęcia, a tu takie pytanie pada :lol:
Wojtek

#1113 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 15 lipca 2010 - 08:05

August - czym pryskasz ważki na fotkach? - zwykłą wodą? :)

:mrgreen: A ja głupi myślałem ,że one w rosie :-P
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#1114 ShedirAchird (Szymon Mic)

ShedirAchird
  • Użytkownik
  • 726 postów
  • Wiek: 38
  • Lokalizacja:
    Bielsko-Biała

Napisano 15 lipca 2010 - 09:53

@adamkoko1 Fz-18 to świetny aparat. Sam byłem szczęśliwym posiadaczem i jako pierwszy aparat - do nauki - w sam raz. Gdzieś na forum można znaleźć jeszcze moje zdjęcia z tego okresu. Chyba w motylach najwięcej.

Poczytaj o kompozycji, dbaj o to, by przy niezbyt dużych powiększeniach nie ucinać owada, nie stawiać go blisko krawędzi kadru, ani w samym centrum (chyba, że np. chcesz podkreślić jakąś symetrię), no i oglądaj bardzo dużo zdjęć, choćby tu na forum.

C40D | T17-50 F/2.8 | C85 F/1.8 | S150 F/2.8
 
www.2obiektywy.pl


#1115 nate

nate
  • Małomówny
  • 35 postów

Napisano 15 lipca 2010 - 10:55

chemik - może ta akurat była w rosie, zwłaszcza jeśli zerwiesz się wcześnie rano i wypatrzysz obiekt w czcinie lub gdziekolwiek indziej.

Rano praktycznie wszystkie owady są "niemrawe" ale za to trudno je znaleźć, natomiast po południu są bardziej żywe i żeby ostudzić ich zapał, można spryskać je mgiełką wody, wtedy myślą, że pada deszcz i przysiadają z kropelkami na swoim ciele.

Niestety gdy owady są żywsze, mamy problem ze światłem, ponieważ zazwyczaj jest to ostre letnie słońce - trzeba sobie jakoś z tym radzić :). Większy problem dotyczy mieszanek, którymi pryska się owady - jeśli to woda w porządku owad wyschnie, jeśli inny specyfik (nie będę podawał receptur) niestety może już nigdy nie polecieć. Po co używa się innych specyfików? Ponieważ woda w letnim słońcu szybko wysycha, dodatkowo jak ktoś stosuje lampę, dodatkowo osusza owada - krople znikają, owad krócej pozuje.

#1116 puciu

puciu
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 15 lipca 2010 - 11:11

Tak, można popryskać i chwalić się zdjęciami.
Tylko mnie by brakowało najważniejszego, satysfakcji.

#1117 ShedirAchird (Szymon Mic)

ShedirAchird
  • Użytkownik
  • 726 postów
  • Wiek: 38
  • Lokalizacja:
    Bielsko-Biała

Napisano 15 lipca 2010 - 11:12

Taki lekki offtop, ale temat jak najbardziej przyrodofotograficzny.

@Nate. Nawet nie wiedziałem, że do takich barbarzyństw dochodzi. :-/

Rozumiem, że do zrobienia niezłego efektu (choć uważam to za dziecinadę), można się posłużyć sztuczną rosą. Prawdziwi twardziele i tak wstaną o 4 rano. Ale żeby zabijać dla super zdjęcia!? :-( Świat schodzi na psy.

Inna sprawa, to łatwo sprawdzić w exifie, czy rosa sztuczna, czy prawdziwa... Można wydedukować po godzinie. Ludzie, którzy o 4 rano robią zdjęcia, nie zwykli się bawić zraszaczem. Taka pasja wymaga ambitnego podejścia i szacunku do miejsca, w którym się jest.

C40D | T17-50 F/2.8 | C85 F/1.8 | S150 F/2.8
 
www.2obiektywy.pl


#1118 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 15 lipca 2010 - 13:18

Większy problem dotyczy mieszanek, którymi pryska się owady - jeśli to woda w porządku owad wyschnie, jeśli inny specyfik (nie będę podawał receptur) niestety może już nigdy nie polecieć. Po co używa się innych specyfików? Ponieważ woda w letnim słońcu szybko wysycha, dodatkowo jak ktoś stosuje lampę, dodatkowo osusza owada - krople znikają, owad krócej pozuje.

O rany jakie informacje, nikt tu nie używa żadnych zraszaczy, tu zdjęcia pokazują prawdziwi fotograficy-przyrodnicy.
Dalsza dyskusja na temat zraszania czymś tam, jest tu zbędna, proszę o zdjęcia i trzymanie się tematu wątku, a więc ważki.
Wojtek

#1119 Zyga11

Zyga11

Napisano 15 lipca 2010 - 19:07

ShedirAchird, zgadzam sie z Toba. To nie Hobby dla spiochow.
photan.webs.com

#1120 ricosz

ricosz
  • Użytkownik
  • 2 758 postów
  • Lokalizacja:
    Łuków

Napisano 15 lipca 2010 - 20:03

Na 433 czarny wygląda jak szary. Może trochę poziomami pojeździć?
Oliwka, wolę świat w kolorach, a szarość wcale nie pobudza wyobraźni.

ShedirAchird, zgadzam sie z Toba. To nie Hobby dla spiochow.

Eee tam. Nie posiadam zdjęcia zrobionego wcześniej niż po 10-tej. No i nie słaniam się na nogach z niedospania. :lol:

PS. No może z jedno, czy dwa mam.

Canon SX10 + Raynox DCR-250 + dyfuzor





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych