No właśnie wygląda to tak, jakby nowi użytkownicy nie przeglądali wcześniejszych zdjęć i komentarzy . A może po prostu zbyt łatwo wybaczamy błędy fotograficzne zachwycając się i zazdroszcząc spotkania z danym osobnikiem?ale załamką jest gdy fotka w temacie np. nr, 50 jest słabiutka, i do tego tych fotek jest 2,3, to coś jest nie tak.
Precz z knotami!!! Czyli jak podnieśc poziom zdjeć na Forum.
#21 (Michał Vogelgesang)
Napisano 29 marca 2007 - 21:01
Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka
#22
Napisano 30 marca 2007 - 06:24
Michał, każdy się cieszy ze spotkania z nowym osobnikiem - nie znam się na ptakach, tak naprawdę to rozróżniam tylko te co sfotografowałem ale to nie znaczy że każdy mój nowy gatunek wstawiam na forum!A może po prostu zbyt łatwo wybaczamy błędy fotograficzne zachwycając się i zazdroszcząc spotkania z danym osobnikiem?
Ostatnio widziałem ładnego ptaka wysoko na drzewie siedział i śpiewał, zastanawiałem się co to jest i porobiłem mu trochę fotek - wyobrażasz sobie jaka była perspektywa, jaki był crop żeby zobaczyć co tam siedzi ... wystarczyło mi to jednak żeby poznać jak się nazywa - był to mój pierwszy szczygieł.
Definitywnie nie nadaje się na forum ale teraz już wiem co to jest i gdzie go szukać i marzę o lepszym bo jest przecudny
#23
Napisano 30 marca 2007 - 08:30
1. Uważam, że dalsze ograniczenia pow. 3 zdjęć w poście na razie nie mają sensu. Nie wiem jak by to sprawdzać, bo przeglądanie każdego użytkownika pod tym kątem praktycznie jest mało wykonalne. Prawda jest taka, że każdy nowy użytkownik zalewa ze swoich archiwów masę zdjęć, a jak już pokaże co miał, to się wycisza i pokazuje rzadziej.
2. Zgadzam się z podniesieniem poziomu krytyki, to najlepszy sposób na pokazywanie lepszych zdjęć. Więcej konstruktywnych komentarzy - od dawna o to apeluje tu i ówdzie. I też mnie denerwuje podejście typu "pokaż - zapomnij" jakieś zaangażowanie powinno być, tylko do tego się nikogo nie powinno zmuszać, tu liczyć trzeba na indywidualne podejście.
3. Jestem przeciw usuwaniu zdjęć z wątków nowi i obecni userzy mogą sobie porównać fotkę i sprawdzić, co jest nie tak. Potem może być taka sytuacja że ktoś zacznie przeglądać forum i nie będzie wiedział do jakiego zdjęcia odnoszą się dane uwagi i co jest z nim źle - dla tego pomysłu moje zdecydowane nie.
4. Wątek gnioty, czy typowe błędy raczej nie, bo raz że obraża to trochę, a dwa jak fotki wybierać do typowych błędów, musiałby sam autor zdecydować się tam wrzucić taką fotkę. Poza tym to też w zasadzie wątek typu gnioty tylko lepiej nazwany.
5. Strasznie wysoki poziom z drugiej strony może spowodować mniejszą ilość zdjęć na forum i mniejszą liczbę nowych użytkowników. A byłby to pewien problem. Forum z założenia powinno być dla wszystkich. I już istniejące ograniczenia powinny wystarczyć plus rzeczowe komentarze.
6. Słabsze zdjęcia, owszem, jeśli jest to jakaś nietypowa sytuacja lub rzadki gatunek.
Kacpero słusznie zauważył:
"Ile można męczyć jedną fotkę. jeśli będą same ekstra, super , fajne zdjęcia to każdy wejdzie, obejrzy i napisze: extra. I koniec. No, może jeszcze zapyta gdzie to było itp. "
Tego też się obawiam, że może nie być komentarzy innych niż ekstra.
Dun co oznacza skrót K&K - kulturalna krytyka? (wątek skrótów!!!)
#24
Napisano 30 marca 2007 - 09:07
Bardzo fajnie jest, gdy ktoś umie się cieszyć samym spotkaniem z przyrodą i stara się nie zakłócać spokoju za cenę super fotki. Fotografowanie i samo przebywanie na łonie natury, powinno wnosić przede wszytkim radość i harmonię, a nie emocje typu, co jeszcze trzeba zrobić, żeby fotka była super.
Dlatego radzę ostrożnie formułować krytyczne opinie. Jeśli nawet ktoś zamieścił zdjęcie, które waszym zdaniem, nie powinno być na forum, to radziłbym stonować wypowiedzi i nie usuwać go. Tym bardziej, że wielu dopiero rozpoczyna przygodę. W ten sposób łatwo ich zniechęcić. Niech uwagi będą, ale raczej delikatne i z humorem, bo przecież każdy stara się dobrze pstrykać.
#25
Napisano 30 marca 2007 - 09:52
Nie przesadzajmy z tym onanizmem zdjęciowym. Znam kilka przypadków gdzie w pogoni za idealnym zdjęciem dobro i spokój przyrody były pomijane. Forum jest świetne i proszę nic nie zmieniać.
#26
Napisano 30 marca 2007 - 09:59
Canon 30D+Canon 10-22 IS USM+Pol-Cir+Statyw i głowica Manfrotto+szkiełka M-42
#27
Napisano 30 marca 2007 - 10:11
Bardzo fajnie jest, gdy ktoś umie się cieszyć samym spotkaniem z przyrodą i stara się nie zakłócać spokoju za cenę super fotki. Fotografowanie i samo przebywanie na łonie natury, powinno wnosić przede wszytkim radość i harmonię, a nie emocje typu, co jeszcze trzeba zrobić, żeby fotka była super.
Zauważcie tylko że forum nazywa się "Fotoprzyroda" i ludzie przychodza tu po to żeby pokazywac i ogladac zdjęcia. Na opowieści przyrodnicze jest pewnie inne forum.
#28
Napisano 30 marca 2007 - 23:53
Jaki ja bym pomysł wprowadził...hmm...jeżeli ktoś potrzebuje profesionalnej krytyki to niech wrzuci te 2-3 zdjęcia i niech sie ludzie wypowiadają...po 2-3 dniach jeżeli zdjęcie dostało wiele krytyk a nie pochwał to by moderatorzy kasowali zarówno post ze zdjęciami jak i krytykami (jak autor zdjęć nie zdąrzyłby przeczytać ocen to trudno,miał na to czas) To chyba nie jest jakiś problem (zawsze można zatrudnić dodatkowych...ja jestem chętny jakby co, bo mam sporo czasu na taką robótke) ,no i by na forum zostawały tylko te lepsze zdjęcia a te gorsze by odpadały nie zajmowały miejsca. Wiem że mój pomysł jest jednocześnie kontrowersyjny i pracochłonny ale z jednej strony jak komuś będą moderatorzy usuwać zdjęcia to będzie to dla niego wyraźny sygnał że musi włożyć jeszcze więcej chęci i umiejętności żeby zrobić dobrą fote. No cóż...nic więcej nie wymyśle o 1 w nocy
Canon 300D + Sigma 70-300 + Raynox DCR-250 (własna kombinacja)
#29
Napisano 31 marca 2007 - 22:40
I o to chodzi, gratuluję postawy i postępów w nauce, grunt to zdrowy rozsądek i wyciąganie wniosków, oby wszyscy potrafili się tego nauczyć i do tego przyznać.Wasze rady dobrze podziałały na mnie, bo cały czas solidnie trenuje z aparatem i szkole sie jakiegoś wyższego poziomu niż podstawowy amator.
WNIOSEK ? mianowicie, nie wiek robi nas dojrzałymi tylko rozsądek i doświadczenie.
Co do zmian, to jestem przeciwny jakimkolwiek, jest dobrze, potrzeba tylko trochę więcej światła i czasu i wszystko będzie dobrze.
Choć przyznam że AFERA z podniesieniem poziomu, odniosła pozytywny skutek w postaci mniejszej ilości fotek a większej ilości konstruktywnych opinii.
Jest jeszcze jedna możliwość która poprawiła odbiór forum, przestałem się tak mocno przyglądać fotkom, jak nie wchodzi, lub jest za dużo to nie zaglądam, i po sprawie.
Tak czy owak, każda dyskusja, między uczestnikami może tylko poprawić sytuację a nigdy pogorszyć, BO ŁĄCZY NAS WSPÓLNA PASJA i tak trzymać.
#30 (Michał Vogelgesang)
Napisano 01 kwietnia 2007 - 06:40
Słuchajcie tomajka, bo mądrze gada.potrzeba tylko trochę więcej światła i czasu i wszystko będzie dobrze.
Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka
#31
Napisano 01 kwietnia 2007 - 12:22
Dobrze godo mu dać.potrzeba tylko trochę więcej światła i czasu i wszystko będzie dobrze.
#32
Napisano 27 stycznia 2008 - 20:48
Jest pewne grono osób które dysponują naprawdę doskonałym sprzętem i warsztatem technicznym i nagle zaczyna im przeszkadzać "chołota fotograficzna" tworząca gnioty .
Szanowni koledzy z tego co pamiętam to założenia tego forum były inne .
Mieliśmy wspólnie cieszyc się tym co kochamy robić...czyli fotografią przyrodniczą i wszystkim co łączy w sobie to określenie. Proponuję rozwiązanie , przecież jest możliwość ignorowania określonych użytkowników .....więc jeżeli jakiegoś "mistrza" razi przeciętność i gniotowatość to czym prędzej niech skorzysta z takiej opcji .
Niech plebs ma swoje chwile radości z mozliwości wstawienia swoich beznadziejnych fotek ....a Mistrzowie niech zamkną się we własnym gronie ....chociaż z tego co wiem to w naturze zamknięte populacje po pewnym czasie się degenerują i powstają z tych związków chore i słabe osobniki.
Myslę jednak że zdrowy rozsądek weżmie górę........
#33
Napisano 27 stycznia 2008 - 21:35
#34
Napisano 27 stycznia 2008 - 21:39
A K&K tylko w tym pomaga
#35 (Michał Vogelgesang)
Napisano 27 stycznia 2008 - 22:01
A z uwag to moim zdaniem za często odpuszczamy sobie K&K oraz za mało piszemy o okolicznościach powstawania zdjęć. A przecież to czasami spotkanie, przygoda i emocje są ważniejsze od fotki.
Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka
#36
Napisano 27 stycznia 2008 - 22:39
#37
Napisano 28 stycznia 2008 - 18:07
Sam się długo zastanawiałem po kilku komentarzach w wątkach czy nie przenieść z nich zdjęć do comiesięcznych opowieści. Uświadomiłem sobie bowiem, że chyba je zaśmiecam. Po namyśle postanowiłem nie wprowadzać jednak zamętu, ale od tamtej pory zdjęcia znaieszczam tylko w "Bezkrwawych łowach", bo mi w tematycznych zwyczajnie głupio.
Pamiętam jedank, że także wątki tematyczne traktowane były podobnie jak "Bezkwawe łowy" pierwotnie - aż do sławetnego teamtu wywołanego przez mmsko... Widocznie tak musiało być. Mam nadzieję, że wątek "BŁ" pozostanie jednak wolny dla tej "fotograficznej hołoty" , bo inaczej to gdzie ja zdjęcia bedę zamieszczał... rodzina nie chce oglądac, znajomi też nie.. niech chociaz któryś z forumowiczów zerknie
#38
Napisano 28 stycznia 2008 - 18:36
A ja trochę sie domyślam o co chodzi Magnum43.
a o co chodzi ? hm :->
#39
Napisano 28 stycznia 2008 - 19:51
a o co chodzi ? hm
Tłumaczenie jest obecne w poście, z którego raczyłeś zaczerpnąć cytat... Wystarczy przeczytać.
#40
Napisano 28 stycznia 2008 - 20:11
Podobne tematy
Temat | Podsumowanie | Ostatni post | |
---|---|---|---|
Jak jest nad Biebrzą? |
|
|
|
Z końca średniowiecznego świata czyli portugalskie to i owo (choć głównie z oceanem w tle) |
|
||
Namiot jako ukrycie i do lezenia i spania |
|
|
|
Jaka rozdzielczość do labu? |
|
|
|
daily cialis forum |
|
|
Użytkownicy przeglądający ten temat: 2
0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych