Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


cosinus93

Rejestracja: 10 sie 2016
Poza forum Ostatnio: 12 lis 2023 10:05

Moje posty

W temacie: Do rozpoznania - ssaki

02 listopada 2020 - 09:34

@cosinus93 Nic nie zwykłego u Danieli. Możesz spotkać nie mal zupełnie czarne i nie jest melanizm  lub prawie białe i najczęściej to nie albinizm. Raz tylko spotkałem prawdziwego albinosa.

Różnorodność barw (odcieni itd.) "Dama dama" to jest wg mnie czymś standardowym u tych jeleniowatych. 

Wielkie dzięki za pomoc, teraz już wszystko jasne. Zdziwiło mnie, że na wszystkie Daniele jakie w tym kompleksie leśnym widywałem, tylko ten jeden ma takie umaszczenie ale być może to też normalne, lub też jest ich kilka a nie miałem szczęścia spotkać innych jaśniejszych tylko te "zwyczajne".


W temacie: Do rozpoznania - ssaki

01 listopada 2020 - 22:36

Wybaczcie, coś mi nie wyszło wrzucenie poprzedniego zdjęcia, pytanie pozostaje to samo:

50556639572_b9daad63a9_k.jpg


W temacie: Do rozpoznania - ssaki

01 listopada 2020 - 20:11

Cześć, prośba o pomoc w rozpoznaniu. Wiem że to Daniel ale interesuje mnie jego barwa. Czy to po prostu taka szata czy jakiś podgatunek czy może albinos? Jak porównuję do innych albinosów to zazwyczaj są one czysto białe a tutaj wyraźnie widać cętki dlatego się zastanawiam.
XGubPfTc3tQrgOKxJv29y37alTsLkTNUU-tK1V-d


W temacie: Piżmak - Ondatra zibethicus

13 kwietnia 2020 - 16:58

@Andrzej67

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Pewnie jest tak jak mówisz i mijamy się z bobrami, chociaż mogłyby się czasem pokazać po świecie lub przed zmrokiem, byłoby miło z ich strony.


W temacie: Piżmak - Ondatra zibethicus

13 kwietnia 2020 - 08:11

Pytanie do bardziej doświadczonych piżmakoznawców.

Mam w pobliżu swojego domu rzekę z dużą populacją piżmaków. Jednak jedna rzecz nie do końca mi się zgadza, poprawcie mnie jeśli się mylę. 
Z tego co wiem tamy budują wyłącznie bobry, piżmaki nie? Na wspomnianej rzece jest kilka tam i sporo pozwalanych, prawdopodobnie przez bobry, drzew.
Cały czas pojawiają się nowe mniejsze lub większe tamy oraz świeżo zgryzione drzewa. Ostatnio podczas zasiadki obserwowałem 2 piżmaki które na 100% wykorzystywały bobrowe żeremie.(chyba że miały swoją norę tuż obok w co wątpię)
Mimo iż chodzę wzdłuż wspomnianej rzeki na zdjęcia bardzo często, nigdy nie spotkałem tam bobra, piżmaki tak, praktycznie codziennie (na 100% to piżmaki, mniejsze od Bobra, ogon podłużny itd.)

Stąd moje pytania:
1. Czy na pewno tylko Bobry budują tamy i są w stanie powalić drzewo?
2. Czy piżmaki są w stanie wykorzystać porzucone żeremie bobrowe?
3. Czy ktoś może ma wiedzę jak te 2 gatunki ze sobą żyją na wspólnym terytorium (jeśli w ogóle)?
4. Czy jest szansa że mimo częstego przebywania w tej okolicy, zasiadek itd. bobra nigdy tam nie spotkałem? (na innych akwenach miałem już tę przyjemność i nie wydawały mi się bardziej płochliwe od piżmaków ale może to był wyjątek)?